хотел ИНТЕРНАЦИОНАЛ**** - Охрид

www.hotelinternational.mk Под падините на планините Петрино и Галичица, непосредно до познатите Билјанини извори, од кои според легендата настанало познатото Охридско

МИЛЕНИУМ ПАЛАС**** - Охрид

www.milleniumpalace.com.mk;                 Локација : На брегот од Охридското езеро, 500 м. од центарот на

Хотел INEX OLGICA***** - Охрид

http://hotelinexolgica.com.mk Хотел Инекс Олгица е уникатен хотел на Охридското крајбрежје со историја долга половина век. Лоциран е покрај самото Охридско

хотел СУ**** - Охрид

www.suhotel.mk -          Локација : На самиот кеј во Охрид -          Сместување : ДВОКРЕВЕТНА Стандард : Идеални за парови, семејства или пријатели.

хотел SKY CORNER*** - Охрид

www.skycorner.mk Sky Corner e  градски хотел и поради ваквата структура, локацијата  и бројот на соби, нуди можност за сместување на помали

хотел ДИПЛОМАТ ПЛУС*** - Охрид

www.hoteldiplomatplus.com Се наоѓа на 150 метри од брегот на Охридското езеро и на 1 километар од центарот на Охрид, градот

хотел ПЕЛА***-Св.Стефан

www.hotelpela.com.mk Хотелот се наоѓа во туристичката населба Св.Стефан (4 км. од Охрид), во тивка инспиративна борова шума. Најблиската песочна плажа

хотел UNIQUE RESORT & SPA - Охрид

www.uniqueresort.mk Хотелот Unique Resort & Spa e новоотворен хотел, еден од најголемите и најлуксузните хотели на Охридското крајбрежје. Располага со дво-

Хотел ЛАКИ**** - Св.Стефан

www.lakihotelspa.com Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор,

хотел АКВАЛИНА****-Св.Стефан

www.aqualina.com.mk Хотелот Аквалина се наоѓа во туристичката населба Свети Стефан на 6 км оддалеченост од центарот на градот, на регионалниот

Хотел & Спа ТИНО****-Св.Стефан

www.hoteltinosvstefan.com Се наоѓа во населба Св.Стефан, на околу 100 м. од песочната плажа. СОДРЖИНИ : -          ДВОР   Отворен базен, тераса

хотел МАИВА****-Св.Стефан

https://hotelklimetica.com.mk Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан

хотел КЛИМЕТИЦА*** - Св.Стефан

https://hotelklimetica.com.mk/klimetica/ Хотел Климетица Ви нуди незаборавни мигови поминати во природен амбиент. Сместен во густа борова шума, во непосредна близина на

Хотелски Комплекс МИЗО**** - Охрид

http://hotelmizo.com.mk; Комплексот МИЗО се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина на старата рибарска населба Канео и на

хотел РОМАНТИК ПЛАЗА**** (Дојран)

-          Хотел РОМАНТИК ПЛАЗА****-Дојран  www.hotelrp.mk Хотел Романтик ПЛАЗА Стар Дојран е лоциран на брегот на Дојранското Езеро  во самиот центар на

хотел МИРАЖ**** (Струга)

www.hotelmirage.com.mk Mirage & Spa е хотел со 4 вездички во живописниот град Струга, со прекрасен поглед на Охридското Езеро. Mirage

хотел БИСЕР*** - Македонија (Струга)

www.hotelbiser.com.mk Ако го погледнете хотелот од езерската шир, ќе останете фасцинирани од еден хармоничен спој од карпа и охридско –

хотел МАКПЕТРОЛ**** - Македонија (Струга)

www.hotels.makpetrol.com.mk Хотелот Макпетрол е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Недалеку

хотел ИЗГРЕВ СПА & АКВА ПАРК***** - Македонија (Струга)

www.hotelizgrev.com   ЦЕНОВНИК со важност : 15.04.2021 – 31.05.2021 Тип соба УСЛУГА ЦЕНА по ЛИЦЕ 1/1 СОБА Ноќевање со појадок

хотел ДРИМ**** - Македонија (Струга)

www.drim.com.mk Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага

Хотел ИМПЕРИАЛ**** - Македонија (Струга)

www.imperialstruga.com ИМПЕРИАЛ е хотел со 4 звезди во живописниот град Струга, со пријатно поглед на Охридското Езеро. Imperial Hotel & Spa

хотел ПАРК ГОЛДЕН ВЈУ**** - Охрид

Парк Голден Вју  е Хотел кој се наоѓа на самата обала на Охридското езеро. Располага со 39 соби, секоја со

Хотел ПАРК**** - Охрид

www.parklakesidehotel.com Се наоѓа во месноста ГОРИЦА 1, на околу 3 км. од Градскиот плоштад и на сама плажа. Потполно нов