Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8 мкд.
*Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, и се резервираат со 50% аконтација

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ РЕДОВНИ ЦЕНИ, НА НИВ СЛЕДУВА ПОПУСТ КАКО ШТО Е НАВЕДЕНО ПОДОЛУ

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 29.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2020

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

LUNA KSAMIL
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќeвања 1/2 ( студио за две лица) 1/3 ( студио за 3 лица) 1/4 ( студио за 4 лица) 2/6 ( апартман за 6 лица) Промо цени на кои не следува попуст
29.05 – 05.16.2020 7 49 59 69 89 Промо цена
05.06 – 12.06.2020 7 69 79 89 129 Промо цена
12.06 – 19.06.2020 7 149 159 169 219 /
19.06 – 26.06.2020 7 169 179 199 249 /
26.06 – 03.07.2020 7 189 199 209 279 /
03.07 – 10.07.2020 7 229 239 259 319 /
10.07 – 17.07.2020 7 269 279 299 369 /
17.07 – 24.07.2020 7 269 279 299 369 /
24.07 – 31.07.2020 7 269 279 299 369 /
31.07 – 07.08.2020 7 269 279 299 369 /
07.08 – 14.08.2020 7 269 279 299 369 /
14.08 – 21.08.2020 7 269 279 299 369 /
21.08 – 28.08.2020 7 259 269 289 349 /
28.08 – 04.09.2020 7 229 239 259 319 /
04.09 – 11.09.2020 7 149 159 179 209 /
11.09 – 18.09.2020 7 129 139 149 169 /
18.09 – 25.09.2020 7 89 99 109 119 Промо цена
25.09 – 02.10.2020 7 59 69 79 99 Промо цена

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 35€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер

00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА и поради тоа е задолжително поседување на ВАЛИДЕН ПАСОШ

GPS:39°46’01.3″N 19°59’53.4″E

Печати понуда
Печати понуда