На првиот крак на Касандра, се наоѓа Ханиоти, кое се наоѓа во кристално чистиот Залив Торонеос, опкружен со бујна медитеранска вегетација. Ханиоти има прекрасна песочна плажа со постепено влегување, во морето, природна убавина, за пријатен и незаборавен одмор, за помладите и за возрасните. Во Ханиоти има продавници, маркети, пекари, хотели, вили, таверни, кафулиња…

Хотел “ХАНИОТИ” 3 *  на околу 50 – 60 метри од плажа и од центарот на Ханиоти,на идеална местоположба, располага со 1/2, 1/2 + 1 соби, опремени со купатило, фрижидер, wi – fi, ТВ, тераси и клима – во цената.

ХАНИОТИ ХОТЕЛ ХАНИОТИ
ПЕРИОД: Н/П во 1/2 по лице 1/2

по соба 1/2+1

по соба 01.06-09.06 8 210 420 520 10.06-17.06 8 215 430 530 18.06-25.06 8 220 440 540 26.06-03.07 8 230 460 560 03.07-11.07 8 250 500 600 11.07-19.07 8 275 550 650 19.07-27.07 8 295 590 690 27.07-04.08 8 315 630 730 04.08-12.08 8 315 630 730 12.08-20.08 8 315 630 730 20.08-28.08 8 290 580 680 28.08-05.09 8 260 520 620 05.09-13.09 8 230 460 560 13.09-21.09 8 200 400 500 21.09-29.09 8 195 390 490

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Доплата за туристичка такса 1.5 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за ноќевање со појадок (шведски стол).

Во 1/2 соба деца до 5 год. бесплатно, а за Baby  Bed во 1/2 соба доплата 6 еур по ден.

Автобуски превоз: Прилеп 05.00 ч. ; враќање од Ханиоти 13.00 ч. по локално време.

Цена: 1990 ден, за деца до 14 г.= 1200 ден – повратeн билет.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 г. 200 ден, од 65 до 70 г. – 400 ден. до 14 г. – 150 ден.

Собите се напуштаат во 9:00 часот а сместувањето во 13:00 часот по локално време.

Можност за плаќање со visa иmastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената. Плаќањето е во денарска противредност (1 еур = 61.8 ден).                           

Печати понуда
Печати понуда