Хотелот “Golden beach” е лоциран на 20m од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 14 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

EARLY BOOKING – Лето 2020

15% попуст за целосна уплата до 01.01.20  |  10% попуст за целосна уплата до 01.02.20
7% попуст за целосна уплата до 01.03.20   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

  прво дете до 14 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете до 6 год – БЕСПЛАТНО  |  трет возрасен – 50% попуст

“Golden Beach”
Meтаморфозис
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
Бр. ноќи 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI
цена по лице (AI) 170
210 250 300 330 350 380 430 480 480 480 480 480 450 390 340 260 210

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;
 • –  All Inclusive Light програмата вклучува:
  – појадок – шведска маса од 08:00-10:00 часот,
       – ручек – избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13:00-15:00 часот,
  – 
  вечера – шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19:00-21:00 часот,
  – локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.
  – секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот.
 • –  КЛИМА и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО;
 • –  Организиран превоз од: Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Струмица; Удово; Гевгелија;
 • –  Цените се израени во евра за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  Прво дете до 14 год со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;
 • –  Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица – БЕСПЛАТНО;
 • –  Трето возрасно лице на редовно легло – 50% попуст;
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).
 • –  Доплата за туристичка такса – 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за патничко осигурување.
Автобуски превоз МЕТАМОРФОЗИС, според термини од табелата Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Метаморфозис (335km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат)   04:15h  Скопје – Солун – Неа Модања – Геракини
Метаморфозис

Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (2.60€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)  06:10h
Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Метаморфозис: 14:30 по МК време / 15:30 по ГР време (пред хотелот)

GPS Coordinates: 40°13’41.5″N 23°36’17.0″E   |   40.228187, 23.604716

Печати понуда