Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е оддалечена 250м.

Сместување:  хотелски соби 1/2+2 соби. (до 3 возрасни, или 2 возрасни+2 деца до 11,99 г.
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сателитска телевизија, фрижидер, сопствена бања.
Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки.
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.
Лежалките на плажа со доплата (на лице место)

1/2+2 соба: еден брачен кревет, и една софа на извлекување за 2 деца или 1 возрасенте

www.koviouholidayvillage.com

Плажа
250 метри од прекрасна песочна плажа.

-15 % за резервации и целосна уплата до 30.12.2019
-10 % за резервации и целосна уплата до 15.02.2020
-5 % за резервации и целосна уплата до 31.03.2020

Цените се по ЛИЦЕ – полупансион
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период услуга стандард соба 1/2+2
  25.05 – 31.05 6 полупансиони   189*
  31.05 – 07.06 7 полупансиони 219
  07.06 – 14.06 7 полупансиони 259
  14.06 – 21.06 7 полупансиони 279
  21.06 – 28.06 7 полупансиони 299
  28.06 – 05.07 7 полупансиони 329
  05.07 – 12.07 7 полупансиони 359
  12.07 – 19.07 7 полупансиони 399
  19.07 – 26.07 7 полупансиони 399
  26.07 – 02.08 7 полупансиони 399
  02.08 – 09.08 7 полупансиони 399
  09.08 – 16.08 7 полупансиони 399
  16.08 – 23.08 7 полупансиони 379
  23.08 – 30.08 7 полупансиони 319
  30.08 – 06.09 7 полупансиони 279
  06.09 – 13.09 7 полупансиони 209
  13.09 – 20.09 7 полупансиони   189*
  20.09 – 27.09 7 полупансиони   149*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Термините обележани со црвено се промо цени и на нив не следува попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

ПП – Полупансион :
Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса
Вечера  19:00-21:00ч. – шведска маса

Напомена:
Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга полупансион
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Трет возрасен над 12 год., плаќа 50% од цената во табелата

Важни напомени :
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
* Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети

Печати понуда