KALEMI'S BEACH HOTEL*** - Саранда

Хотел Kalemi’s Beach and Hotel 3* – сместен е само на неколку чекори од приватна плажа во склад на хотелот и

Hotel SUN 3* - Драч

https://harmonia.al/index.php/sun-hotel/ Sun Hotel е елегантен хотел сместен во морскиот брег на заливот Драч, на 5 км оддалеченост од центарот на

ХОТЕЛ КОСМИРА 3 * - Драч

Во јужниот дел на Јадранскиот брег, на 14км од Драч, се наоѓа туристичкиот центар Голем. Голем (до 2015 зоставен дел на

Hotel Karos 3* - Химаре

Hotel Karos 3*  на своите гости им нуди  надворешен базен со тераса и снек бар. Овој хотел е на 3 минути пешачење од

Hotel Dhima 3*- Химаре

Hotel Dhima 3  е сместен веднаш до приватната камчеста плажа Guma и на гостите им се на располагање бесплатно лежалки и

Hotel Elysium 5* - Дерми

Hotel  Elysium 5*  на своите гости им нуди голем отворен базен и се наоѓа на 500 метри од плажа. Располага со приватен паркинг

ХОТЕЛИ КСАМИЛ

ХОТЕЛИ BLUE EYE 4*    Сместен во Ксамил, на помалку од 1 км од плажата Порторико, Blue Eye Hotel нуди сместување со

ХОТЕЛИ САРАНДА

ХОТЕЛИ ART HOTEL 4*    Hotel "Art" 4* располага со ресторан, сезонски отворен базен, бар. Овој хотел со 4 ѕвезди нуди 24-часовна

ВАЛОНА ХОТЕЛИ

ХОТЕЛИ REGINA BLUE 5*  Хотелот Regina Blu се наоѓа на една од најубавите плажи, долж јужниот брег на Албанија, со