ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

Истанбул - 11ти Октомври - 2 ноќевања Автобус

Термин: 07.10.2022 - 10.10.2022 ПРВ ДЕН (ПЕТОК) - 07.10.2022 Турата стартува во 17:00 часот со поаѓање од Прилеп (Трансфер од

ПАРИЗ ГРАДОТ НА СВЕТЛИНАТА Авион

Сместен на северот од Франција на реката Сена, Париз ја заслужува репутацијата на најубав, романичен град, со богата историја и

СИЦИЛИЈА 23 ОКТОМВРИ Авион

СИЦИЛИЈА е најголемиот остров во Средоземното Море и еден од 20-те региони на Италија. Тој е еден од петте италијански автономни

САНТОРИНИ 23 ОКТОМВРИ Автобус

Симболот на грчкиот туризам, наречен Санторини, а препознатлив по куќичките од бел камен со плави покриви и е еден од 10-те

КАПАДОКИЈА 23 ОКТОМВРИ Автобус

Aко постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе изгледа како Кападокија, која се наоѓа во централна Турција и

САРАЕВО – Мостар – Вишеград – Мокра Гора Автобус

07.10.22 Поаѓање за Сараево во 20 ч преку граничниот премин Табановце па низ Србија со попатни паузи. 08.10.22 Во утринските часови пристигнување

КАПАДОКИЈА 11 ОКТОМВРИ Автобус

Aко постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе изгледа како Кападокија, која се наоѓа во централна Турција и

АЛПСКА ТУРА : ИТАЛИЈА-ФРАНЦИЈА-ШВАЈЦАРИЈА-ГЕРМАНИЈА Автобус

ЛАГО ДИ ГАРДА-МОНТРО-ЛОЗАНА – ЖЕНЕВА-БЕРН-БАЗЕЛ-ЛУЦЕРН-КОНСТАНЦ-ВАДУЗ-ЛУГАНО-КОМО 06.10.2022г. Поаѓање во 16.00часот од пред Бран со туристички автобус. Патот води преку Белград, Загреб,

КАПРИ-СОРЕНТО-АМАЛФИ-САЛЕРНО-ПОСИТАНО-АЛБЕРОБЕЛО Автобус

07.10.22 Поаѓање на групата во 15 ч се патува преку Грција, на Игуменица за Бари-Италија. Поаѓање во 23 ч со брод од Игуменица за Бари

САНТОРИНИ-11.ОКТОМВРИ Автобус

Монденски, незаборавен, традиционален...остров кој ќе ве остави без здив, најромантичниот остров на светот Санторини! Издигнувајќи се од сините води на