КАСАНДРА 1 крак

Вила Алекс 2 – Полихроно

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот

Апартмани “Елени” (екс. Филоксенија) – Пефкохори

На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа,

Вила Андромеда – Пефкохори

На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа,

Студија Зинова – Пефкохори

На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа,

Apart Hotel Vicky – Ханиоти

ОПИС: Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море, покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата,

Куќа ‘Blue and White’

Куќа “Blue and White” е лоцирана во помирниот дел на Неа Флогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од

Куќа ‘Tsimpoukas villas’

Куќа „Цимбукас“ е лоцирана на извонредно мирна и тивка локација, помеѓу приватни куќи на почетокот на Неа Флогита. Оддалечена е

Куќа “La Plage”

Куќа „La Plage“ е лоцирана во новиот дел на Неа Флогита, прва линија море, на сама плажа. Располагаме со 3 четирикреветни студиа,

Вила "MAGDA" - Пефкохори

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио Вила “Magda”, се наоѓа на околу 70m од плажа, во центар на Пефкохори, во уличка

Villa "STRATOS" - Пефкохори

Бесплатно сместување за 3то и 4то лице во 3+1 Апартман со една спална Бесплатно сместувањеза 5то лице во дуплекс АПТ /4+1/ со две

Вила "MARIA Lux" - Ханиоти

Вила “Maria Lux” се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила "Maria") односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Вилата е ново изградена

Вила "MARIA" - Ханиоти

Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла (поставени

Вила "KOSTAS" - Калитеа

Вила “Kostas”, се наоѓа во центарот на Калитеа на главниот булевар над плажата и на околу 120m од плажа. Располага со 1/4

ВИЛА ISI LUX - НЕА ПОТИДЕА

Вила “ISI Lux” се наоѓа нa 20m oд плажа во централниот дел на Потидеа каде што е најширока плажата, веднаш пред хотел "Potidea Golden Beach". Вилата

АПАРТМАНИ "MEDITERAN" - НЕА МОДАЊА

Апартмани “Mediteran” се наоѓаат на 50m од плажа/море во крајниот дел на Неа Модања, кадешто е најубавата плажа на Модања (широка плажа

ВИЛА КАРАМАВРОС - ПЕФКОХОРИ

Вила Карамаврос се наоѓа на главната улица, на околу 150 m од плажата. Без разлика што вилата се наоѓа на

ВИЛА ARGO - НЕА ПОТИДЕА

НА ПЛАЖА   ВИЛАТА “ARGO“СЕ НАОЃА ВО НЕА ПОТИДЕА НА САМАТА ПЛАЖА (ПРВ РЕД).НЕА ПОТИДЕА E ПРВОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ НА ПРВИОТ КРАК-КАСАНДРА ВО ОБЛАСТА ХАЛКИДИКИ. ИМА

Куќа „Семи“ - НЕА ПОТИДЕА

Куќа „Семи“ е лоцирана во средишниот дел на Неа Потидеа, оддалечена околу 50 метри од море. Има мал убаво уреден

VILA EVA (EX. CORFU) - НЕА ФЛОГИТА

ИНФОРМАЦИИ Вила ЕВА е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата.

ВИЛА КАТЕРИНА ЛУКС

Вила ,,Katerina Lux'' е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите ''Maria'' и ''Corfu'' , веднаш позади најголемата слаткарница ,,SWEET BEACH'' на околу 70 м. од плажа.Вилата располага со два 1/6

ВИЛА МАРИА - НЕА ФЛОГИТА

Вила '' Maria ''е лоцирана во центарот на Неа Флогита 50 метри од плажа, во близина на хотел ''Corfu'' . Вилата располага со

ВИЛА STAVROS - НЕА КАЛИКРАТИЈА

200 метри од  ПЛАЖА   Неа Каликратија е град со многубројни занимливости за секој турист.Има долга песочна плажа, многубројни ресторани, таверни,

VILA HRISTOS - СИВИРИ

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни

VILA MEMFIS - КАЛИТЕА

НФОРМАЦИИ Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа на пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии,

Вила МАРИА - КАЛИТЕА

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите се ново изградени

Вила Теа - КАЛИТЕА

Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плажата во Калитеа, на левата страна од главната улица која

JK VILLAGE ex ASIMENIA - ПОЛИХРОНО

Полихроно e сместенo во кристално чистиот залив Торонеос опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што

ВИЛА ЗАФИРИЈА - ПОЛИХРОНО

Вилата ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел на само неколку минути од центарот и на 150 метри од плажа. Реновирана

Вила “ПАНИЛАС”, ПОЛИХРОНО

Вила “ПАНИЛАС” се наоѓа на само 15 метри од плажа во центарот на градот. Студиата се целосно реновирани 2016год. Сите студиа се

ВИЛА СОФИЈА, ХАНИОТИ

Вила Софија се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 80 метри од плажа. Располага со трoкреветни студиjа и четворокреветни апартмани,

КУЌА „ЦИМБУКАС“, ХАНИОТИ

Куќа „Цимбукас“ е лоцирана во самиот центар на Ханиоти, на исклучително убава и атрактивна локација, посебно за оние кои сакаат да

villa VERGINA | Hanioti

Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос( 200

Vila Evi 2 | Nea Kalikratija10 ноќевања

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој

Vila Evi 1 | Nea Kalikratija10 ноќевања

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој

Vila Bouzalis | Nea Flogita 10 ноќевања

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по