АВТОБУСКИ ПАТУВАЊА

ВИЕНА-ВЕЛИГДЕН 2022

1 ДЕН (21.04.’22 - четврток) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 12.00 часот. Поаѓање за Австрија

БУКУРЕШТ И ТРАНСИЛВАНИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН

Романија — земја во југоисточна Европа. Граничи со Украина и Молдавија на североисток, со Унгарија и Србија на запад и

Прага – Карлови Вари – Виена

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага, главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена

СИЦИЛИЈА

Сицилија Палермo – Катанија – Сирагуза – Џиардини Наксос – Таормина Термин: 13.04-19.04.2022 Цената на аранжманот изнесува: 370€ Медитеранска дестинација, каде

Магичната Тоскана за Велигден

Почувствувајте ја магијата на Италија за Велигден Тоскана многумина ја сметаат за најубавиот дел од Апенинскиот Полуостров поради нејзините 120

Венеција – Милано – Верона – Трст

Прекрасната Италија за Велигден. Понуда што сите ја чекаа!  Венеција, градот на вода и бисерот на Јадранското море. Дестинација која

Милано – Лугано – Комо – Верона

Промо цена 119 евра, РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 129 евра ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА: 2 ноќевања во хотел 3*, во околината

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ПРВ ДЕН (21.04.2022) ЧЕТВРТОК Поаѓања се организирани од повеќе градови во Македонија. Поаѓањето од Битола е планирано

БЕЛГРАД И НОВИ САД

БЕЛГРАД-НОВИ САД-ПЕТРОВАРАДИНСКА ТВРДИНА-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 23.04.2022– Петок – Планирано време за поаѓање према Белград 02:30 часот од Битола, патот води преку граничен премин

Истанбул за Велигден (3ноќи)

Уживајте во градот на два континента, прекрасниот Босфор за Велигден. Истанбул ќе ве остави без здив. ТЕРМИН:  22.04 – 25.04(2ноќи)

Атина за Велигден

Главниот и најголем град во Грција, Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите

Крф за Велигден

Термин 21.04 – 25.04 април ТЕЛЕФОН ЗА КОНТАКТ: 070/338-870, 070/338-857, 02/3110-880 Едно од најубавите обележувања на најголемиот христијански празник Велигден

САНТОРИНИ-ВЕЛИГДЕН 2022.

Монденскиот, традиционалниот, мистичен - неверојатно романтичен Санторини за време на најголемиот христијански празник Велигден е центар на светот! Имате можност