Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови… Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот… Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот… Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег – најпрестижната ривиера на Медитеранот, која е створена да ги заведе очите, умот и фантазијата…

Термин: 28 Декември

1 ДЕН 28.12.2023 СКОПЈЕ
Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН 29.12.2023 КАН
Пристигнување во Кан во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за краток одмор. Ве водиме на прошека низ стариот дел на Кан: прекрасна прошетка по Кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажетик, филмската палата, плазата на фотомоделите, стариот град со тврдината… Ноќевање.

03 ДЕН 30.12.2023 КАН – СЕН ТРОПЕ
Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien. Во попладневните часови враќање во Кан. Ноќевање.

04 ДЕН 31.12.2023 КАН – АНТИБ – НИЦА – МОНТЕ КАРЛО 
Појадок. Препорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и кралицата на ривиерата Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, можност за посета на музејот кој е единствен музеј на светот посветен на еден уметник уште во текот на неговиот живот( влезница 10€)… потоа продолжуваме со посета на Ница… Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата… Слободно време за прошетки и ручек. Враќање во Кан. Слободно време за одмор. Препорачуваме дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет… единствено доживување. Враќање во Кан во ноќните часови. Ноќевање.

05 ДЕН 01.01.2024 КАН –– ЕЗ – МОНАКО – СКОПЈЕ
Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето…Препорачуваме посета на Океанографскиот музеј и аквариум во Монако кој филијала на Институтот во Париз и е единствен од тој вид во светот.( влезница 20€). Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија… Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

06 ДЕН 02.01.2024 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 3*, за уплати до 10 Ноември: 279 € / 17.300 денари

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 299 € / 18.540 денари

ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 4*, за уплати до 10 Ноември:299 € / 18.540 денари

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 329 € / 20.400 денари

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
Сместување во хотел Ibis Styles Cannes Le Cannet 3*,во Кан
Сместување во хотел Hotel Amarante 4*,во центарот на Кан,
Разглед на Кан
Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
Задолжително патничко осигурување
Новогодишна посета на Монте Карло (30€)
Посета на Ст. Тропе (40€)
Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)
Посета на Ница и Антиб (50€)

*** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег – 140€

Туристичка такса во Ница (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
Влезници за културно историски споменици, музеи.
Билети за јавен превоз
Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
Доплата за избор на седиште 10€

НАПОМЕНИ:
За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
Останатите услови на патување важат според годишниот програм на СКТМ
Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

Печати понуда
Печати понуда