EARLY BOOKING: 10% попуст за уплата до 15.10.20215% попуст за уплата до 31.10.2021

АКЦИИ: 6+1* – За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања
НАПОМЕНА:
 акциите се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Акции и Early Booking се комбинираат!


Цена по соба на ден на база НАЕМ

Период Смена 1/3 Студио

 

1/4 Апартман

 

1/6 Aпартман
Comfort Lux Comfort Lux Comfort Lux
28.11-12.12.2021 Нед/Нед 34€ 38€ 47€ 52€ 56€ 61€
12.12-19.12.2021

5=7*

Нед/Нед 41€ 46€ 53€ 59€ 76€ 84€
19.12-26.12.2021 Нед/Нед 44€ 49€ 63€ 70€ 78€ 86€
26.12-02.01.2022 Нед/Нед 73€ 81€ 97€ 107€ 112€ 124€
26.12-02.01.2022 Помалку од 7 ноќи 92€ 102€ 122€ 134€ 136€ 150€
02.01-23.01.2022 Нед/Нед 49€ 54€ 68€ 75€ 87€ 96€
23.01-06.02.2022 Нед/Нед 44€ 49€ 63€ 70€ 78€ 86€
06.02-13.02.2022 Нед/Нед 49€ 54€ 68€ 75€ 87€ 96€
13.02-20.02.2022

6+1*

Нед/Нед 63€ 69€ 83€ 92€ 97€ 107€
20.02-13.03.2022 Нед/Нед 41€ 46€ 53€ 59€ 76€ 84€
13.03-03.04.2022

5=7*

Нед/Нед 34€ 38€ 47€ 52€ 56€ 61€

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

Во цената е вклучено:

– Наем на Студио / Апартман
– Чистење и средување на апартманот
– Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорeд работно време на ски центар)

– Ски gардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

– 15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден; деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
– Полупансион (појадок и вечера):

18€ на ден за возрасни

12€ на ден за деца 2-11,99 години

-Појадок

6€ на ден за возрасни

4€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

12€ на ден за возрасни

8€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понудата за Нова Година ке биде дополнително објавена

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

Пенали за откажување на резервација:

– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме, уплатените средства нема да ги рефундира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и според цените во табелата за терминот во кој се менува

Ковид политика:

Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај:
-Потврдено присуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
-Затворање на граници

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпорет, фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi. 

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица, спална соба со француски лежај, купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна, фрижидер и прибор за јадење, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби, една спална соба со француски лежај, втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување, купатило (туш, фен) комплетно опремена кујна, фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Печати понуда