Вила Вергина – Ханиоти, Касандра, Халкидики

Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос ( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица. Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на кат, четворокреветни студија на кат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и wi-fi ( почнувајќи од 01.06.2023). Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

 

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ НА НАЕМ НА СТУДИО/АПП ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Првите три и последните два термина се промо цени и на нив не следува попуст. 

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПАРАВЕНИ ДО 31.12.2024, И 100% УПЛАТЕНИ ДО 10.01.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, И 100% УПЛАТЕНИ ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, И 100% УПЛАТЕНИ ДО 10.05.2024

 

ВЕРГИНА ХАНИОТИ

EARLY BOOKING ПОПУСТ -15% НА СИТЕ ТЕРМИНИ ВО ЈУНИ

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/2 (студио за 2 лица)

1/3 (студио за 3 лица)

1/3 (мезонет за 3 лица)

1/4 (мезонет за 4 лица)

Апп со една спална (4л)

Апп со 2 спални

Промо
16.05

7

79 109 99 129 149 229 Промо цена
23.05

7

119 139 129 149 189 269 Промо цена
30.05

7

209 239 229 269 309 369  Промо цена
06.06

7

279 299 289 329 409 499
13.06

7

339 359 349 379 449 539
20.06

7

359 379 369 399 519 609
27.06

7

389 409 399 429 549 709
04.07

7

439 469 459 489 569 749
11.07

7

469 499 489 519 589 809
18.07

7

489 519 509 539 619 859
25.07

7

519 549 539 569 649 889
01.08

7

519 549 539 569 649 889
08.08

7

519 549 539 569 649 889
15.08

7

519 549 539 569 649 889
22.08

7

429 459 439 479 499 739
29.08

7

339 359 349 369 389 619
05.09

7

299 319 309 329 429 569
12.09

7

199 219 209 239 269 409 Промо цена
19.09

7

149 169 159 179 219 289 Промо цена

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62,00мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термина и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 30% аконтација.

ГПС Координати: 39°59’56.8″N 23°34’47.8″E

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55 еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 50еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 45еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон– 40 еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55 еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45 еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45 еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

 

Време на поаѓање Скопје – Халкидики:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Време на поаѓање Битола – Халкидики:
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Печати понуда
Печати понуда