10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 вон сезонски цени (јуни и септември)

5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 на сезонски цени  (јули и август)

*попустот не важи за промо цени

Вила ,,Eva” (поранешна вила ,,Corfu”) е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu” , на 50 метри од плажа. Располага со четири-креветни апартмани и четири-креветни студија, на втори спрат со комплетно опремени кујни, WC, тераси.

Термини Бр. ноќевања 1/4 студио 1/4апартман
24.05.2024 8 150 промо 170 промо
01.06.2024 7 250 270
08.06.2024 7 310 330
15.06.2024 7 370 390
22.06.2024 7 380 450
29.06.2024 7 430 500
06.07.2024 7 480 560
13.07.2024 7 570 590
20.07.2024 7 570 590
27.07.2024 7 590 610
03.08.2024 7 590 610
10.08.2024 7 570 590
17.08.2024 7 570 590
24.08.2024 7 500 520
31.08.2024 7 440 460
07.09.2024 7 380 400
14.09.2024 7 300 330
21.09.2024 7 200 промо 220 промо

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Студио број 7 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет и два единечни , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини  шпорет со релна Климата и ТВ,тераса. 

 

Апартман број 8 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет во посебна соба и два единечни  во дневниот простор , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини шпорет со релна  Климата и ТВ, тераса. 

 

Студио број 9 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет и два единечни , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини шпорет со релна Климата и ТВ,тераса. 

Услови под кои важи аранжманот

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 1,5 на студио и Апп од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме,интернет нема во месец мај).
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Печати понуда
Печати понуда