Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите се ново изградени Април 2019, и дополнети со 3 нови соби 2020. Вилата располага со трокреветно и четворокреветни студиа, сите опремени со клима (доплата од 5еур на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет.

-10%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 50% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ВИЛА МАРИЈА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/3 стд 1ви спрат 1/4 студио 1ви спрат 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) коментар
18.05-25.05.2024 7 89 99 109 119 Промо
25.05-01.06.2024 7 119 129 149 169 Промо
01.06-08.06.2024 7 179 189 199 229 Промо
08.06-15.06.2024 7 249 259 269 309
15.06-22.06.2024 7 299 309 319 349
22.06-29.06.2024 7 349 359 379 409
29.06-06.07.2024 7 429 439 449 479
06.07-13.07.2024 7 439 449 459 489
13.07-20.07.2024 7 459 469 479 509
20.07-27.07.2024 7 519 529 539 579
27.07-03.08.2024 7 529 539 549 589
03.08-10.08.2024 7 529 539 549 589
10.08-17.08.2024 7 529 539 549 589
17.08-24.08.2024 7 529 539 529 589
24.08-31.08.2024 7 329 339 349 399
31.08-07.09.2024 7 289 299 309 369
07.09-14.09.2024 7 229 239 259 309
14.09-21.09.2024 7 189 229 199 239 Промо
21.09-28.09.2024 7 169 189 179 199 Промо

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики
-Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
-Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
-Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
-Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивата.

Печати понуда
Печати понуда