Вила ОЛИМПИА „А“ категорија – КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА, се наоѓа на левата страна од местото, на само 50 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и КЛИМА (доплата 5€ на ден за собите кои гледаат на ЗАПАД, за собите кои гледаат на ИСТОК климата е бесплатна)!

GPS : 40.062091, 22.565096

– 25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2022
– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2023
– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2023

 

Локација
Ноќи
Приземје / ЗАПАД 1.спрат / ЗАПАД Приземје + 1.спрат ИСТОК
Коментар
Термин/тип 1/2 1/3 1/2 1/3 1/2 1/3
27.05.-03.06. 7 29€ 39€ 39€ 49€ 49€ 69€ ПРОМО
03.06.-10.06. 7 39€ 59€ 59€ 79€ 89€ 99€ ПРОМО
10.06.-17.06. 7 59€ 89€ 89€ 109€ 109€ 129€ ПРОМО
17.06.-24.06. 7 89€ 129€ 129€ 159€ 159€ 169€
24.06.-01.07. 7 129€ 159€ 149€ 179€ 189€ 199€
01.07.-08.07. 7 149€ 179€ 169€ 199€ 219€ 229€
08.07.-15.07. 7 159€ 209€ 199€ 229€ 239€ 249€
15.07.-22.07. 7 199€ 229€ 219€ 249€ 259€ 269€
22.07.-29.07. 7 219€ 249€ 229€ 259€ 279€ 289€
29.07.-05.08. 7 219€ 249€ 229€ 259€ 279€ 289€
05.08.-12.08. 7 219€ 249€ 229€ 259€ 279€ 289€
12.08.-19.08. 7 219€ 249€ 229€ 259€ 279€ 289€
19.08.-26.08. 7 199€ 229€ 219€ 249€ 269€ 279€
26.08.-02.09. 7 169€ 199€ 199€ 229€ 239€ 249€
02.09.-09.09. 7 129€ 159€ 169€ 199€ 199€ 219€
09.09.-16.09. 7 89€ 129€ 129€ 159€ 169€ 189€
16.09.-23.09. 7 59€ 99€ 99€ 129€ 119€ 139€ ПРОМО
23.09.-30.09. 7 39€ 69€ 49€ 79€ 79€ 89€ ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противвредност (1 € = 62.00 МКД). На промо цените не следува попуст.

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студијата) :

-ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО: 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (источна или западна страна, со тенда) и клима.

-ТРОКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО: 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (источна или западна страна, со тенда) и клима.

ЛОКАЦИЈА на СОБИ :

1.ПРИЗЕМЈЕ / ЗАПАД : Соби на приземје, со броеви 3, 5 & 7 – со балкон кој гледа кон планината Олимп и железничката пруга;

2.1.СПРАТ / ЗАПАД : Соби на 1.спрат, со броеви 11, 13, 15 & 17 – со балкон кој гледа кон планината Олимп и железничката пруга;

3.ПРИЗЕМЈЕ + 1.СПРАТ / ИСТОК : Соби на приземје или 1.спрат, со броеви 2, 4, 6, 8, 12, 14, 16 & 18 – со балкон кој гледа кон Исток (правец – море);

НАПОМЕНА:

Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената САМО за собите(студијата) со парен број (источна страна).

Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

-Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице

-Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице

-Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

-Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

-Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа :

-Битола (Градска Автобуска Станица) – 35€ по лице

-Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола -35€

-Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

-Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 40€ по лице

-Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

-Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа :

-03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

-04:00 h Скопје (Дрводекор)

-04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

-05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

-06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :

-04:00 h Битола (Градска автобуска станица – на перон )

-03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

-02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

-02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

-03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

– За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст. Попустот важи само на редовни цени.

– Попустите не се комбинираат

– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

– Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Локација
Ноќи
Приземје / ЗАПАД 1.спрат / ЗАПАД Приземје + 1.спрат ИСТОК
Коментар
Термин/тип 1/2 1/3 1/2 1/3 1/2 1/3
27.05.-03.06. 7 29€ 39€ 39€ 49€ 49€ 69€ ПРОМО
03.06.-10.06. 7 39€ 59€ 59€ 79€ 89€ 99€ ПРОМО
10.06.-17.06. 7 59€ 89€ 89€ 109€ 109€ 129€ ПРОМО
17.06.-24.06. 7 89€ 129€ 129€ 159€ 159€ 169€
24.06.-01.07. 7 129€ 159€ 149€ 179€ 189€ 199€
01.07.-08.07. 7 149€ 179€ 169€ 199€ 219€ 229€
08.07.-15.07. 7 159€ 209€ 199€ 229€ 239€ 249€
15.07.-22.07. 7 199€ 229€ 219€ 249€ 259€ 269€
22.07.-29.07. 7 219€ 249€ 229€ 259€ 279€ 289€
29.07.-05.08. 7 219€ 249€ 229€ 259€ 279€ 289€
05.08.-12.08. 7 219€ 249€ 229€ 259€ 279€ 289€
12.08.-19.08. 7 219€ 249€ 229€ 259€ 279€ 289€
19.08.-26.08. 7 199€ 229€ 219€ 249€ 269€ 279€
26.08.-02.09. 7 169€ 199€ 199€ 229€ 239€ 249€
02.09.-09.09. 7 129€ 159€ 169€ 199€ 199€ 219€
09.09.-16.09. 7 89€ 129€ 129€ 159€ 169€ 189€
16.09.-23.09. 7 59€ 99€ 99€ 129€ 119€ 139€ ПРОМО
23.09.-30.09. 7 39€ 69€ 49€ 79€ 79€ 89€ ПРОМО
Печати понуда
Печати понуда