Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плаѓата во Калитеа, на левата страна од главната улица која води до Полихроно. Вилата се состои од 2+1 студија и 1/3+1 студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат. Паркинг е дозволен пред самата вила но не е препорачливо бидејќи на 30м од вилата има место за паркинг на самата улица и е бесплатен.Наспроти вилата има продавници, ресторани, гиро, голем маркет Мазутис, фурна, продавници за сувенири, бунди, бижутерии и летна опрема.
Студијата 2+1 имаат капацитет за 2 возрасни лица + 1 дете, и одредени соби можат да примат 3 возрасни лица, но да се има во предвид дека спaлното легло е со помали мерки. Студијата располагаат со едноспално легло со помали мерки на кој би спиеле возрасен и дете и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон со поглед на море, клима без доплата, ТВ и wi-fi.
Трокреветните студија имаат 3 легла, т.е едно поголемо во мерки од стандардно 90см легло, и две стандардни легла. Капацитетот на овие студија е 3 возрасни лица или 2 возрасни со 2 деца од кој едното спие со родител на поголемото легло.Сите студија имаат балкон со поглед на море, сопствен тоалет, мини кујна со прибор за готвење и јадење, плазма тв, клима и wi-fi.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024
-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ВИЛА ТЕА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања Студио 2 возр + 1 дете Студио 3 возр +1 дете Коментар
19.05-26.05.2024 7 109 119 Промо цена
26.05-02.06.2024 7 159 179 Промо цена
02.06-09.06.2024 7 219 259 Промо цена
09.06-16.06.2024 7 299 329
6.06.-23.06.2024 7 369 399
23.06-30.06.2024 7 419 439
30.06-07.07.2024 7 539 559
07.07-14.07.2024 7 549 579
14.07-21.07.2024 7 579 609
21.07-28.07.2024 7 619 639
28.07-04.08.2024 7 619 639
04.08-11.08.2024 7 619 639
11.08-18.08.2024 7 619 639
18.08-25.08.2024 7 509 519
25.08-01.09.2024 7 449 469
01.09-08.09.2024 7 329 349
08.09-15.09.2024 7 299 319
15.09-22.09.2024 7 229 249 Промо цена
22.09-29.09.2024 7 149 179 Промо цена

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
•Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
•Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
•Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
•Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
•Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
•Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
•Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
•Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
•Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
•Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

•Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
•Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивата.

Печати понуда
Печати понуда