ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос. Има прекрасна долга песочна плажа која во зеленило и бујна вегетација ве разладува во летните месеци. Голема пешачка зона со многу паркови, игралишта, забавни паркови,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос. Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите, супермаркети – Лидл, парфимерии и автентични грчки музеи.

Вилата “ЕЛИСАВЕТА“ е убава, стандардно опремена вила и се наоѓа на 30 метри од плажа. Секое студио и апартман има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер,решо со две рингли,купатило и вц,спална соба, тераса, тв, клима уред и ви-фи конекција.

КОРИСТЕЊЕТО НА ПАРКИНГ, КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI Е БЕСПЛАТНО
ВИЛАТА ИМА ПАРКИНГ (ГОЛЕМ) И ГОСТИТЕ ГО КОРИСТАТ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО

ТЕРМИН *17.05 *24.05 *31.05 7.06 14.06 21.06 28.06 5.07 12.07 19.07 26.07 2.08 9.08 16.08 23.08 30.08 *06.09 *13.09 *20.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Студио 1/4
Бр.соба 3,4,5,6
Макс.4 лица
стр.поглед море
109 129 139 369 389 399 429 469 489 489 489 489 479 469 449 399 169 159 109
Дуплекс-Мезонета (1/2+1)+(1/3)
Бр.соба 2
Макс.5+1 лица
стр.поглед море
109 129 149 389 409 429 449 489 519 519 519 519 519 499 489 409 179 169 129
Дуплекс-Мезонета (1/3)+(1/3)
Бр.соба 1
Макс.6 лица
стр.поглед море
109 129 159 399 419 439  

459

499 529 529 529 529 529 509 499 419 179 169 129

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 06.09; 13.09 и 20.09.2024) ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ,ОСТАНАТИТЕ ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ ЗА 7 НОЌИ

-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто,петто и шесто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
– дете до 02 години не плаќа(бесплатно);
– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ:

 • За рана резервација се уплаќа аванс од 50% веднаш, остатокот 21 ден пред поаѓање.
 • Попустите за рана резервација не важат за пакет аранжманите (термините означени со ѕвездичка)
 • Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане.
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денари (1€=62ден).
 • За уплата за два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • На акциски попуст или на смена со ѕвездичка на втората смена не се одобрува попуст за два последователни термини.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник не се менува цената на веќе договорените услуги.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови на патување.
 • За валидна резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот.
 • Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна 21 ден пред поаѓање.
 • Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст или рана резервација, средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето.
 • Во случај на направена штета во студијата, сопственикот на вилата има право да наплати на лице место за истата.
 • Агенциајата не е одговорна за квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 1.5€ ОД НОЌ ЗА АПАРТМАН И ЗА СТУДИО
 • Апартманите и студијата имаат крпи за лице и тело, имаат тоалетна хартија и сапун.
 • Користење на клима и WI-FI е бесплатно.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:
45 € за возрасни – повратна карта
35€ за деца до 12 години – повратна карта;
30 € за возрасни или деца – карта во еден правец;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 03:15 часот наутро
Скопје Спортска сала Борис Трајковски 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 04:00 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР – 25 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
Прилеп Бензинска пумпа Лукоил 04:00 часот наутро
Битола Спортска сала 03:15 часот наутро

ВИЛА ЕЛИСАВЕТА – (ОПИС НА СТУДИЈА И ДУПЛЕКС МЕЗОНЕТА)

I кат
СТУДИО БР.3 (1/4) – 4 лица
Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење на две лица и два поединечни кревети на спрат стандардни за спиење на две лица.Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,мини шпорет со фурна, плакар за алишта, тв, клима уред.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.
СТУДИО БР.4 (1/4) – 4 лица
Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење на две лица и два поединечни кревети на спрат стандардни за спиење на две лица.Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,мини шпорет со фурна, плакар за алишта, тв, клима уред.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.
СТУДИО БР.5 (1/4) – 4 лица
Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење на две лица и два поединечни кревети на спрат стандардни за спиење на две лица.Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,мини шпорет со фурна, плакар за алишта, тв, клима уред.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.
СТУДИО БР.6 (1/4) – 4 лица
Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење на две лица и два поединечни кревети на спрат стандардни за спиење на две лица.Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,мини шпорет со фурна, плакар за алишта, тв, клима уред.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.
II кат
ДУПЛЕКС – МЕЗОНЕТА БР.1 (1/3 + 1/2 +1/1 ) – 6 лица
Дуплексот е составен од три спални соби, кујна + купатило со вц + тераса. Првата спална соба (која што е во склоп на кујната) има еден дупол кревет и еден поединечен кревет,тв,клима уред, плакар за алишта и излегува на тераса со страничен поглед на море.Во втората спална соба се оди по внатрешни скали и има еден дупол кревет, плакар за алишта , веднаш овде со ѕид и друга врата е раздвоена третата спална соба во која што има еден поединечен кревет. Кујната е опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер,мини шпорет со фурна. Дуплексот располага со стандардно купатило и вц.
ДУПЛЕКС – МЕЗОНЕТА БР.2 (1/2+1 + 1/2 +1/1 ) – 5 лица + 1 дете
Дуплексот е составен од три спални соби, кујна + купатило со вц + тераса. Првата спална соба (која што е во склоп на кујната) има еден дупол кревет и еден кревет на спуштање,тв,клима уред, плакар за алишта и излегува на тераса со страничен поглед на море.Во втората спална соба се оди по внатрешни скали и има еден дупол кревет, плакар за алишта , веднаш овде со ѕид и друга врата е раздвоена третата спална соба во која што има еден поединечен кревет. Кујната е опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер,мини шпорет со фурна. Дуплексот располага со стандардно купатило и вц.

Печати понуда
Печати понуда