Вила ,,Katerina Lux” е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите ”Maria” и ”Corfu” веднаш позади најголемата слаткарница ,,SWEET BEACH” на околу 70 м. од плажа.Вилата располага со два 1/6 дуплекси (дневен престој, две оделени спални соби, во првата француски лежај во втората два одделни кревети , комплетно опремена кујна, WC , голема тараса).

*туристучката такса 1 еур на ден. се плаќа во вилата.

Цени за наем на дуплекс

Термини

ДУПЛЕКС 1/6

Бр. ноќевања

20.05.2023-27.05.2023

250

7

27.05.2023-03.06.2023

350

7

03.06.2023-10.06.2023

420

7

10.06.2023-17.06.2023

470

7

17.06.2023-24.06.2023

500

7

24.06.2023-01.07.2023

580

7

01.07.2023-08.07.2023

629

7

08.07.2023-15.07.2023

659

7

15.07.2023-22.07.2023

680

7

22.07.2023-29.07.2023

680

7

29.07.2023-05.08.2023

700

7

05.08.2023-12.08.2023

680

7

12.08.2023-19.08.2023

680

7

19.08.2023-26.08.2023

600

7

26.08.2023-02.09.2023

550

7

02.09.2023-09.09.2023

500

7

09.09.2023-16.09.2023

450

7

16.09.2023-23.09.2023

400

7

*клима (вклучена во цената), wi-fi –(вклучена во цената)

GPS координати :   40.25872, 23.21389

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.supertravel.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.supertravel.com.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени 

   

  Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

   

  • За возрасни 2.790кд. (45евра)
  • За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра) 
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција „СУПЕР ТРАВЕЛ“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. „СУПЕР ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ 

 ДУПЛЕКС бр 1 се наоѓа на високо приземје. Дуплексот располага со голема кујна , дневен прстој  каде што има аголна гарнитура на спуштање, има две спални во едната има брачен кревет а во другата има два единечни кревети. Дуплексот има едно купатило и пространа тераса.

 

 ДУПЛЕКС бр 2 се наоѓа на прв кат. Дуплексот располага со голема кујна , дневен прстој  каде што има аголна гарнитура на спуштање, има две спални во едната има брачен кревет а во другата има два единечни кревети. Дуплексот има едно купатило и пространа тераса.

Печати понуда
Печати понуда