Вила ,,Litca”е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Располага со 1/5 апартман модерно дизајниран,спална соба со два кревети, дневен престој со уште три кревети , дневниот престој е заедно сокомплетно опремена кујна, WC, тераса.

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

                                                               

Цени за наем на апартман

Термини

Бр. ноќевања

1/5Апартман

20.05.2023-27.05.2023

7

140 промо

27.05.2023-03.06.2023

7

200 промо

03.06.2023-10.06.2023

7

270

10.06.2023-17.06.2023

7

310

17.06.2023-24.06.2023

7

370

24.06.2023-01.07.2023

7

430

01.07.2023-08.07.2023

7

480

08.07.2023-15.07.2023

7

550

15.07.2023-22.07.2023

7

550

22.07.2023-29.07.2023

7

550

29.07.2023-05.08.2023

7

570

05.08.2023-12.08.2023

7

570

12.08.2023-19.08.2023

7

550

19.08.2023-26.08.2023

7

510

26.08.2023-02.09.2023

7

440

02.09.2023-09.09.2023

7

390

09.09.2023-16.09.2023

7

320 промо

16.09.2023-23.09.2023

7

230 промо

GPS координати   40.258538, 23.215667

Услови под кои важи аранжманот
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција „СУПЕР ТРАВЕЛ“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. „ДАМА ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ДАМА ТРАВЕЛ“ и на самата агенција. 
АПП бр 1. се наоѓа на трети кат. Апартманот располага две соби .Има  пространа спална соба со еден брачен и еден единечен кревет, купатило и пространа соба со софа на спуштање, единечен кревет има голема кујна во истата просторија .Има голема тераса. 
Печати понуда
Печати понуда