Вила ” Maria ”е лоцирана во центарот на Неа Флогита 50 метри од плажа, во близина на хотел ”Corfu” . Вилата располага со четири-креветен апартман (спална соба со два единечни кревети од која се излегува на тараса, WC, кујна и дневен престој каде што можат да се сместат уште двајца, дневниот престој излегува на тараса и има lcd-tv со тотал TV).

     *доплата за туристичка такса 0.5 евра на ден во агенцијата.

Цени за наем на апартманот

Термини

1/4 Апартман

Бр. ноќевања

20.05.2023-27.05.2023

150 промо

7

27.05.2023-03.06.2023

220 промо

7

03.06.2023-10.06.2023

290

7

10.06.2023-17.06.2023

330

7

17.06.2023-24.06.2023

390

7

24.06.2023-01.07.2023

450

7

01.07.2023-08.07.2023

500

7

08.07.2023-15.07.2023

580

7

15.07.2023-22.07.2023

580

7

22.07.2023-29.07.2023

580

7

29.07.2023-05.08.2023

600

7

05.08.2023-12.08.2023

580

7

12.08.2023-19.08.2023

580

7

19.08.2023-26.08.2023

500

7

26.08.2023-02.09.2023

450

7

02.09.2023-09.09.2023

400

7

09.09.2023-16.09.2023

330 промо

7

16.09.2023-23.09.2023

240 промо

7

*Користењето на клима уред и интернет е вклучено во цената

Услови под кои важи аранжманот
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција „СУПЕР ТРАВЕЛ“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. „ДАМА ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ДАМА ТРАВЕЛ“ и на самата агенција. 
АПП бр 1. се наоѓа на трети кат. Апартманот располага две соби .Има  пространа спална соба со еден брачен и еден единечен кревет, купатило и пространа соба со софа на спуштање, единечен кревет има голема кујна во истата просторија .Има голема тераса. 
Печати понуда
Печати понуда