Вила “MEDITERAN” се наоѓа во близина на луна паркот во Неи Пори, во првиот ред до плажа. Располага со убаво уредени трокреветни студија и апартмани со една спална за 4 лица, со комплетно нови купатила и кујни. Во трокреветните студија има еден брачен кревет и еден петосед (погоден за 2 деца или едно возрасно лице). Во апартманите со една спална има еден брачен кревет во спалната и уште еден брачен кревет во кујната. Секое студио/апартман е комплетно опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…, тоалет, балкон со масичка со столчиња (со поглед кон улицата од студијата и поглед на море од апартманите), клима, ТВ, гардеробер. Wi-Fi интернет – Бесплатен. Студијата и апартамните се во сопствен закуп и се наоѓаат на I кат.

EARLY BOOKING – Лето 2024
10% попуст за целосна уплата до 01.02.24 | 5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

“MEDITERAN”
Неи Пори
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
19 26 2 9 16 23 30 7 14 21 28 4 11 18 25 1 8 15 22
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7* 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
1/3 студио 100 130 150 180 210 240 425 475 545 545 545 545 545 260 240 200 180 140 110
АПТ /2+2/ (море) 120 160 190 220 260 290 475 555 605 605 605 605 605 300 260 230 200 180 140
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

– Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 3-то и 4-то лице во апартман – БЕСПЛАТНО сместување;
– Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во студио и 3-то и 4-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
– Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
– Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.
– Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
– Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
– Доплата за клима – 7€ од ден;
– Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје – Неи Пори (310km)
Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h
Скопје – Катерини – Неи ПориАвтопат (Е75)

Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (430ден)
Патарини во Грција (7.10€)

Скопје: (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Неи Пори: 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (веднаш пред вилата)

 

Печати понуда
Печати понуда