Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг. На оддалеченост од 400км. и 30 мин.возење со траект се пристигнува на островот Тасос. Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето. Изобилува со борова шума и мирис на медовина,природни сенки и планински возвишенија. Ипсарион со 1.204мнв е планината која гордо извишена стои над плажата Скала Потамиа и Голден бич. Во должина од 3км.се простира плажата на Скала Потамиа и Голден Бич споени во една плажа , означени со плаво знаменце за чистота и квалитет.Кога сонцето ќе го достигне зенитот на својот одсјај , плажата асоцира на злато.

Вила “ОЛГА и ХРИСТИНА“ лоцирана во Скала Потамиа на оддалеченост околу 30 тина метри од плажата Голден бич.Извонредна местоположба на вилата која излегува на една од најубавите плажи на островот.На само неколку метри од вилата има супермаркети, ресторани, таверни …

Термин 31.05 7.06 14.06 21.06 28.06 5.07 12.07 19.07 26.07 2.08 9.08 16.08 23.08 30.08 6.09 13.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
СТУДИО
1/3
СТД.бр.3,4,5,6
209 239 279 329 389 439 469 529 539 539 519 469 449 359 279 239

КОРИСТЕЊЕ НА: КЛИМА УРЕД , WI – FI ( БЕСПЛАТНО)

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

Напомени:
– Патниците треба минимум 48ч пред патувањето да се информираат за време и место на поаѓање;
– Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет, каде е возможно да застане;
– Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска провиввредност (1€=62 ден.);
– За уплата на два последователни аранжмана (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на втората смена;
– Кај акциските попусти не следува попуст за втора смена;
– За важечка резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот;
– Целосна доплата се врши 21 ден ппред поаѓање;
– Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани резервации, уплатените средства не се враќаат;
– Доколку патникот се откаже од патувањето, исклучот се прави (поврат на средства) само доколку патникот сам си најде замена за веќе резервираната соба;
– Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се смени цената на веќе договорените услуги;
– во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови за патување;
– Во цлучај на направена поголема штета во студијата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета;
– Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;
– Туристичка такса се плаќа во агенција 1.5еур од ноќ од соба

Апартманите имаат крпи за лице, тоалетна хартија и сапун
Апартманите се чистат два пати за време на престојот од 7 дена

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА:
60 € за возрасни – повратна карта
45€ за деца до 12 години – повратна карта;
45 € за возрасни или деца – карта во еден правец
*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 02:00 часот;
*Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА :
20€ за возрасни – повратна карта;
15 € за дете од 02 – 12 години – повратна карта

Опис на студијата во Вила „ОЛГА и Христина“
Вила Олга и Христина е лоцирана во местото Скала Потамиа на само 30тина метри од плажа. Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот. Сите соби имаат страничен поглед на море. Во непосредна близина на вилата имате супермаркети, многу таверни, сувенирници …Вилата располага со трикреветни студија убаво опремени и чисти ..

СТУДИО БР.3 (1/3)
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и комотен двор со страничен поглед на море. Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, мини кујна со садови, решо со две рингли, мал фрижидер со комора, чајник, тостер, тв, клима уред, плакар за алишта, дворче со маса и столови. Студиото располага со стандардно купатило со вц.

СТУДИО БР.4 (1/3)
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и комотен двор со страничен поглед на море. Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, мини кујна со садови,решо со две рингли, мал фрижидер со комора, чајник, тостер, тв, клима уред, плакар за алишта,дворче со маса и столови. Студиото располага со стандардно купатило со вц.

СТУДИО БР.5 (1/3)
Студиото се наоѓа на први кат и излегува на убава тераса со страничен поглед на море. Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, мини кујна со садови, решо со две рингли, мал фрижидер со комора, чајник, тостер, тв, клима уред, плакар за алишта, дворче со маса и столови. Студиото располага со стандардно купатило со вц.

СТУДИО БР.6 (1/3)
Студиото се наоѓа на први кат и излегува на убава тераса со страничен поглед на море. Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, мини кујна со садови, решо со две рингли, мал фрижидер со комора, чајник, тостер, тв, клима уред, плакар за алишта, дворче со маса и столови. Студиото располага со стандардно купатило со вц.

 

Печати понуда
Печати понуда