Вила “SAVVIDIS” е една од ретките луксузни вили во Паралиа, лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа и на околу 100м од Црквата. Располага со 1/2 (спална) и 1/2+1 студија (спална и фотеља на спуштање) на I кат. Студиата се луксузно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер…), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња), (клима – вклучена во цената), ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со ЛИФТ и Wi-Fi интернет, кој Медитеран им го нуди бесплатно на своите гости. Студијата се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран.

Early Booking – Leto 2024

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24 | 5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

“SAVVIDIS”
Паралиа
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
26 2 9 16 23 30 7 14 21 28 4 11 18 25 1 8 15
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио 115 145 165 195 225 405 445 485 485 485 485 485 245 225 195 155 125
1/2+1 студио 125 165 185 215 245 445 485 505 505 505 505 505 275 255 225 185 145
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

– Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
– Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес /Неготино / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата.
– Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН !!
– клима – вклучена во цената !!

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
– За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување – инфо во агенција.

Автобуски превоз ПАРАЛИЈА, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје – Паралија (275km)
Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h
Скопје – Солун – Катерини – Паралија
Автопат (Е75)
Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (5.20€)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Паралија: 16:15 по МК време / 17:15 по ГР време (пред вилата)

 

Печати понуда
Печати понуда