http://hotelmizo.com.mk;

Комплексот МИЗО се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина на старата рибарска населба Канео и на само 1 км. од старата Охридска чаршија. Во склопот на комплексот се наоѓаат :

–          ХОТЕЛ (располага со 34 комфорни делукс соби. Собите се опремени со кабелска ТВ, WI-FI, телефон, ТВЦ, фен, тераса).

–          Депанданс 1 (располага со 29 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)

–          Депанданс 2 (располага со 20 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)

–          Депанданс 3 (располага со 20 соби, опремени со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, фен, тераса)

–          Вили/АПАРТМАНИ (нови, прекрасно уредени, за престој на максимум 4-6 лица, 2 спални соби, дневен престој, кујна, ТВЦ, кабелска ТВ, WI-FI, тераса)

–          Сопствена плажа

–          Терени за тенис, ракомет, мал фудбал, кошарка

–          Сопствен паркинг

Хотелот располага и со ресторан, вип-бар, летна тераса, како и откриен базен, веднаш до модерно уредената сопствена плажа.

 

ХОТЕЛСКИ СОБИ

ТИП СОБИ

Ноќ. со појадок

ПОЛУПАНСИОН

ПОЛН ПАНСИОН

1/1 соба

28,5 

31 

34 

1/2 соба

22 

24 

26 

1/3 соба

22 

24 

26 

СОБИ во ДЕПАНДАНСИ 1 & 2 (базен)

ТИП СОБИ

Ноќ. со појадок

ПОЛУПАНСИОН

ПОЛН ПАНСИОН

1/1 соба

31 

34 

37 

1/2 соба

24 

26 

28,5 

1/3 соба

24 

26 

28,5 

АПАРТМАНИ – услуга : НАЕМ на апартмани

АПТ (макс.4 лица)

53,5 

АПТ (макс.6 лица)

64,5 

–          ЦЕНИТЕ за СОБИТЕ се однесуваат по ЛИЦЕ, на ден, во зависност од услугата која ќе ја одберете

–          ЦЕНИТЕ за АПАРТМАНИТЕ се однесуваат за нивен НАЕМ, на ден.

–          ДОПЛАТА за ОБРОК (за клиентите кои престојуваат во апартмани) изнесува 7 € на ден, по лице.

–          ДЕТЕ до 4,99 год. со 2 возрасни лица (не користи кревет) – ГРАТИС

–          ДЕЦА од 5 – 7,99 год. плаќаат 50% од цената за возрасен (користат легло и услуги од хотелот)

–          ДЕЦА од 8 – 10,99 год. плаќаат 70% од цената за возрасен (дозволено е сместување на 2 деца до 7 год. во 1/3 соба)

–          Секој оброк за деца од 1 -12 години се наплаќа по цена од 5€

Печати понуда