www.aqualina.com.mk

Хотелот Аквалина се наоѓа во туристичката населба Свети Стефан на 6 км оддалеченост од центарот на градот, на регионалниот пат Охрид – Св.Наум. Хотелскиот комплекс се наоѓа на брегот на Охридското Езеро, опкружен со површина од чиста вода на езерото од една страна и бескрајна зелена шума на националниот парк Галичица од друга страна. Оваа локација ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување. Хотелот Аквалина во својот сместувачки капацитет располага со 84 соби од кои 1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски кревет, 7 соби со џакузи и француски кревет, 64 соби со двокреветни соби, 6  трокреветни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Исто така, има и сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите.

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за месец МАЈ (08.05. – 31.05.2021)

ТИП СОБА

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

ПОЛУПАНСИОН

1/2 СОБА

22 €

26 €

 

ЦЕНА по ЛИЦЕ – ноќевање со појадок

 

 

ТИП СОБА

 

 

УСЛУГА

ПЕРИОДИ

01.04.-10.06.2021

01.09.-15.10.2021

 

11.06.-31.08.2021

1/2 СОБА

НП

26 €

28 €

–          Цените се дадени по ЛИЦЕ, на база ноќевање со појадок, со вклучена такса.

–          ДОПЛАТА за соба со ПОГЛЕД на езеро : 3 € на ден

–          ДОПЛАТА за ВЕЧЕРА : 8 € на ден – по лице

–          ДОПЛАТА за соба со САУНА или ЏАКУЗИ : 10 € на ден

–          ПРВО ДЕТЕ до 5,99 год. – ГРАТИС (со родители – без кревет)

–          ВТОРО ДЕТЕ до 5,99 год. плаќа 50% од цената (користи посебно легло)

–          ДОПЛАТА за вечера за ДЕЦА до 5,99 год. : 5 € на ден

–          ДЕЦА од 6 – 11,99 год. имаат ПОПУСТ од 30% од цената

–          Користење на базен, лежалки, интернет, паркинг, спортски терени – бесплатно

–          Лежалките на плажа се наплаќаат 100 денари на ден.

Печати понуда