www.hoteldiplomatplus.com

Се наоѓа на 150 метри од брегот на Охридското езеро и на 1 километар од центарот на Охрид, градот со богато природно, културно и историско наследство. Овој хотел има просторни и пријатни соби со балкони, бесплатен интернет, сите се опремени со кабловска телевизија, климатизирани, имаат фрижидери и фен за сушење во бањата. Секојдневно се чисти и одржува хигиената. Појадокот се сервира во ресторанот на горниот спрат, од каде што има прекрасен поглед на градот. На приземјето се наоѓа бар со убава тераса, продавница за сувенири, а можете да закажете салон за убавина, масажи и сауна. Хотелот има лифт каде што може да се пренесуваат лица со инвалидска количка, но собите не се специјално опремени за лица со инвалидитет. Достапен е слободен паркинг. Има понуда на екскурзии и тури со автомолбили и велосипеди.

 

Тип соба

Услуга

До 15.06.2021 и од 15.09.2021

15.06.2021-15.09.2021

1/1 соба

НП

35 

37 

1/2 соба

НП

42 

45 

1/3 соба

НП

60 €

62 €

ДОПЛАТИ :

–          ЦЕНИТЕ се однесуваат ЗА СОБА – на ден

–          Доплата за ручек/вечера : 7 € по лице на ден

ПОПУСТИ :

–          Деца од 0 – 6 год. (не користи легло) : БЕСПЛАТНО

–          Деца од 7 – 12 год. (користи легло) : 50% попуст

Печати понуда