местување-Хотел Марин Принцес 5*- e  паметен избор за патници во Истанбул, кој нуди опуштен и мирен престој.Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има три базени, од кои два на отворено и еден затворен. Располага со турска бања, сауна, масажа, џакузи, и фитнес сала.Собите во хотелот Kumburgaz Marin Princess имаат сателитска ТВ и работна маса. Некои соби имаат топла када и пространа седење.Хотелот служи голем појадок кој е вклучен  во цената. Гостите можат да се релаксираат веднаш до надворешниот базен, кој има тобогани.

ПРВ ТЕРМИН

Од 04.06.2024 До 11.06.2024

1/3

Слободно
220.00 €
176.00 €
13,640.00 den
10,912.00 den

1/2

Слободно
220.00 €
176.00 €
13,640.00 den
10,912.00 den

ВТОР ТЕРМИН

Од 11.06.2024 До 18.06.2024

1/3

Слободно
231.00 €
185.00 €
14,322.00 den
11,470.00 den

1/2

Слободно
231.00 €
185.00 €
14,322.00 den
11,470.00 den

ТРЕТ ТЕРМИН

Од 18.06.2024 До 25.06.2024

1/3

Слободно
244.00 €
195.00 €
15,128.00 den
12,090.00 den

1/2

Слободно
244.00 €
195.00 €
15,128.00 den
12,090.00 den

ЧЕТВРТ ТЕРМИН

Од 25.06.2024 До 02.07.2024

1/2

Слободно
256.00 €
204.00 €
15,872.00 den
12,648.00 den

1/3

Слободно
256.00 €
204.00 €
15,872.00 den
12,648.00 den

ПЕТТИ ТЕРМИН

Од 02.07.2024 До 09.07.2024

1/3

Слободно
269.00 €
215.00 €
16,678.00 den
13,330.00 den

1/2

Слободно
269.00 €
215.00 €
16,678.00 den
13,330.00 den

ШЕСТИ ТЕРМИН

Од 09.07.2024 До 16.07.2024

1/2

Слободно
281.00 €
225.00 €
17,422.00 den
13,950.00 den

1/3

Слободно
281.00 €
225.00 €
17,422.00 den
13,950.00 den

СЕДМИ ТЕРМИН

Од 16.07.2024 До 23.07.2024

1/2

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

1/3

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

ОСМИ ТЕРМИН

Од 23.07.2024 До 30.07.2024

1/2

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

1/3

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

ДЕВЕТИИ ТЕРМИН

Од 30.07.2024 До 06.08.2024

1/3

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

1/2

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

ДЕСЕТТИ ТЕРМИН

Од 06.08.2024 До 13.08.2024

1/3

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

1/2

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

ЕДИНАЕСЕТИ ТЕРМИН

Од 13.08.2024 До 20.08.2024

1/3

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

1/2

Слободно
295.00 €
236.00 €
18,290.00 den
14,632.00 den

ДВАНАЕСЕТИ ТЕРМИН

Од 20.08.2024 До 27.08.2024

1/3

Слободно
278.00 €
223.00 €
17,236.00 den
13,826.00 den

1/2

Слободно
278.00 €
223.00 €
17,236.00 den
13,826.00 den

ТРИНАЕСЕТИ ТЕРМИН

Од 27.08.2024 До 03.09.2024

1/2

Слободно
256.00 €
205.00 €
15,872.00 den
12,710.00 den

1/3

Слободно
256.00 €
205.00 €
15,872.00 den
12,710.00 den

ЧЕТИРИНАЕСЕТИ ТЕРМИН

Од 03.09.2024 До 10.09.2024

1/3

Слободно
244.00 €
195.00 €
15,128.00 den
12,090.00 den

1/2

Слободно
244.00 €
195.00 €
15,128.00 den
12,090.00 den

ПЕТНАЕСЕТИ ТЕРМИН

Од 10.09.2024 До 17.09.2024

1/3

Слободно
232.00 €
186.00 €
14,384.00 den
11,532.00 den

1/2

Слободно
232.00 €
186.00 €
14,384.00 den
11,532.00 den

ШЕСНАЕСЕТИ ТЕРМИН

Од 17.09.2024 До 24.09.2024

1/3

Слободно
220.00 €
176.00 €
13,640.00 den
10,912.00 den

1/2

Слободно
220.00 €
176.00 €
13,640.00 den
10,912.00 den

Што е вклучено во цената

 • Седум ноќевања во хотел Маrin Princess 5* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок
 • Автобуски превоз
 • Туристички придружник за време на целиот престој
 • Лежалки и пешкири на плажа и базен
 • Користење на 2 базени со солена вода
 • Превоз од: Скопје, Велес, Прилеп, Битола,Гевгелија,Неготино,Штип

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за сингл соба е 50% од редовната сума на аранжманот
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Факултативни излети.
 • Туристицка такса 3,50е по лице за 7 ноќевања

Важно

 • Хотелот е на барање. За ова понуда не се користат вредносните ваучери за откажаните аранжмани.
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
  • Сместувањето во хотелот го одредува самио менаџмент. Ескејп Травел не гарантира за соба на приземје, кат како и за соба со поглед на море, улица или блок во хотелот.
  • За влез во република Турција, потребно е патните исправи да се минимум 6 месец пред истекување
 • За резервација е потребно мин. 30% уплата од вкупната сума, остатокот се доплаќа на мин. 7 дена пред поаѓање
 • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
 • За сингл соба се доплаќа 50% дополнително од аранжманот поради вториот кревет
 • Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
 • Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни
 • Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.
 • Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.
 • Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Прилеп, Битола.
 • Промо цените важат исклучиво со целосна уплата
 • За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.
 • За споен термин се сметат две суми од промо цените.
 • За промо цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.
 • Во случај за уплата на сингл соба по промо цена цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени(ова не важи за промо цените ).
 • Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени.
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • Доплата за туристичка такса 0.50е од ден ( Се плаќа во автобус)
 • Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз и појадок од Скопје до Кумбургаз и назад.
 • Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни
 • При генерално чистење на секоја смена, собата се напушта во 09:00ч по локално време.
 • Собата која се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во собата за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори а  Ескејп травел  како агенција нема било каква   одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе соби.
 • Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или  да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се * * * * * * разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
 • Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Печати понуда
Печати понуда