Хотел “Pantheon” е лоциран на сама плажа во Олимпик Бич. Стилно опремените студија со директен поглед на море/плажа и новиот ентериер им нудат пријатен, релаксирачки одмор на гостите. Хотелот располага со следната структура: 1/3 – 1/4 студија со редовни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, големо огледало, туш, фен за коса, балкон (масичка со столчиња) со директен поглед на море/плажа, клима, ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). На располагање е бесплатен  интернет во студијата, на рецепција како и на лежалките на плажа. Во склоп на хотелот се наоѓа елитен стилски дизајниран ресторан “Remezzo” со првокласни специјалитети на храна и пијалоци како и бесплатни лежалки на сама плажа со порачување на пијалок. Без оглед на ресторанот, хотелот и во вечерните часови на гостите им нуди пријатен престој. Хотелот располага со ЛИФТ. Студијата кој се во сопствен закуп се на III кат.

EARLY BOOKING – Лето 2024
10% попуст за целосна уплата до 01.02.24 | 5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

“Pantheon”
Олимпик бич
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
19 26 2 9 16 23 30 7 14 21 28 4 11 18 25 1 8 15 22
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
1/2 студио /море/ 80 105 130 150 160 200 380 420 440 440 440 440 440 210 170 160 140 110 90
1/3 студио /назад/ 90 115 140 160 170 210 410 440 470 470 470 470 470 220 180 170 150 120 95
1/3 студио /море/ 100 125 160 180 190 220 460 490 530 530 530 530 530 230 210 190 170 140 110
1/4 студио /море/ 110 145 170 190 200 230 490 540 590 590 590 590 590 240 230 210 190 160 120
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

– Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
– Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Студијата со поглед море имаат директен поглед на море/плажа, внатре од студијата и од балконот;
– Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од хотелот на автобуската постројка до плажата.
– Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
– Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
– Доплата за клима – 7€ од ден (на рецепција);
– Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ОЛИМПИК БИЧ, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје – Олимпик Бич (275km)
Куманово (бензинска Макпетрол-Автопат) 04:15h
Скопје – Катерини – Паралиа – Олимпик бичАвтопат (Е75)

Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (5.20€)

Скопје (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
Штип (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Неготино (бензинска Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Олимпик Бич 16:00 по МК време / 17:00 по ГР време на околу 200m од хотелот.
Печати понуда
Печати понуда