www.hotelpela.com.mk

Хотелот се наоѓа во туристичката населба Св.Стефан (4 км. од Охрид), во тивка инспиративна борова шума. Најблиската песочна плажа е на 100 м. од хотелот. Хотелот има капацитет од 45 соби (124 легла).

Хотелот располага со тераса, отворен ресторан, паркинг, игралиште за мал фудбал/кошарка, семинарска сала, додека собите располагаат со кабелска ТВ, ТВЦ, WI-FI, директна телефонска линија, мини-бар, клима.

 

ЦЕНИ по ЛИЦЕ за 1 до 4 НОЌЕВАЊА

УСЛУГА

ТИП СОБА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

ПОЛУПАНСИОН

 

ПОЛН ПАНСИОН

1/1 СОБА

34  

39 

1/2 СОБА

25 

30 

1/3 СОБА

23 

28 

АПАРТМАН

85 

 

ЦЕНИ по ЛИЦЕ за 5+ НОЌЕВАЊА

УСЛУГА

ТИП СОБА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

ПОЛУПАНСИОН

 

ПОЛН ПАНСИОН

1/1 СОБА

30 

35 

1/2 СОБА

21 

26 

1/3 СОБА

21 

26 

–          Туристичката такса е вклучена во цената

–          Појадокот е на база шведска маса, додека ручекот и вечерата се според мени

–          Деца до 5,99 год. – бесплатно

–          Деца од 6-11,99 год. имаат попуст од 50% (на сопствено легло)

Печати понуда