–          Хотел РОМАНТИК ПЛАЗА****-Дојран 

www.hotelrp.mk

Хотел Романтик ПЛАЗА Стар Дојран е лоциран на брегот на Дојранското Езеро  во самиот центар на Стар Дојран. Имаме сопствен надворешен базен кој работи во летниот период (Април-Октомври), Голема конференциска сала (120 луѓе), Бар за 40 гости, Ресторан  со капацитет од 300 гости , Ресторанска тераса со поглед на Дојранско Езеро со капацитет за 240 гости.

Го содржи следниот сместувачки капацитет :

Тип на соба Број на соби
Еднокреветни и двокреветни соби 30
Апартман 4
Сиут 3
Вкупно 37 соби
Помошни легла 28
Полн сместувачки капацитет 68-102 особи

 

 

 

 

 

                                     

 

 

 

 

Цени по лице во одреден тип на соба:

 

 

Тип на соба

Со појадок (BB)

Полупанисон (HB)

Полнпансион (FB)

1/1

2.150 ден.  

2.540 ден.

2.930 ден.

1/2

1.530 ден.

1.920 ден.

2.310 ден.

Апартман

4.050 ден.

4.830 ден.

5.610 ден.

Делукс Суит

4.350 ден.

5.130 ден.

5.910 ден.

· Цените дадени во горната табела се со вклучен ДДВ

· Горенаведените цени се дадени во денари по лице

· Во цените не е вклучена туристичка такса од 40 денари по лице на ден.

· За деца до 6 години не се доплаќа.

· За деца 6-12 години се доплаќа 220,00 денари

· 3-то лице возрасен во двокреветна соба со помошно легло доплаќа 70% од цената по лице за двокреветна соба

· Цените за Апартман и Делукс Суит се однесуваат за две лица

· 3-то лице возрасен во апартман 220,00 ден

· Дополнителен мени оброк чини 390,00 ден по лице

· Користење на надворешен базен бесплатно

· Секоја соба е опремена со централна климатизација за греење и ладење , купатило со бања , ТВ , Интернет WiFi, телефон со директна линија

Печати понуда