Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Хотел ”Словенска плажа” 3*  сместен на сама Словенска плажа, со сопствен паркинг: 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со  twc, тв, wi-fiбесплатно користење на отворениот базен.

Хотел ”Александар” 4*  со добра местоположба на сама Словенска плажа, со сопствен паркинг: 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со twc, тв, wi-fi,бесплатно користење на отворениот базен.

 

Период Ноќ х.Александар 4* х.Словенска
плажа 3*
полупансион полупансион
04.06-11.06 7 455 еур 385 еур
11.06-18.06 7 460 еур 390 еур
18.06-25.06 7 470 еур 400 еур
25.06-02.07 7 490 еур 420 еур
02.07-09.07 7 580 еур 480 еур
09.07-16.07 7 590 еур 490 еур
16.07-23.07 7 590 еур 490 еур
23.07-30.07 7 590 еур 490 еур
30.07-06.08 7 590 еур 490 еур
06.08-13.08 7 590 еур 490 еур
13.08-20.08 7 590 еур 490 еур
20.08-27.08 7 590 еур 490 еур
27.08-03.09 7 570 еур 470 еур
03.09-09.09 6 403 еур 339 еур

 

Цените се во евра за 6 и полупансиони (шведски стол) по лице – без превоз.

Деца до 2 год.=гратис,дете со родители 2-7год. во1/2+1 соба,на помошен кревет,имаат 50%, деца со родители од 7-12год. во 1/2+1 на помошен кревет,имаат попуст од 30%.  

Автобуски превоз: 50 €– повратен билет, 35 € за деца, 35 €-еден правец, 25 € за деца до 12г.

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање:
04,11,18,25-
Јуни;
02,09,16,23,30-Јули;
06,13,20,27-Август;
03,09.Септември.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност  1€=62 денари.

Напомена: Доплата за туристичка такса и осигурување 1,5 € по лице по ден, за деца од 12-18 год. = 1 € по ден (плаќање во агенција).

Доплата за патничко здравствено осигурување за 7 дена до 65 год = 400 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.

Можност за плаќање со visa i mastercard, a на 3 рати по договор +5 % од цената.

Печати понуда
Печати понуда