Facebook Tweet Pinterest Email

ЗИМА 2021 / 2022
ХОТЕЛ 
CLUB A 3* – КОПАОНИК

www.cluba.rs
Early Boo
kong

-10% попуст за резервација до 31.10.2021

Цените се дадени по лице на ден на база појадок и вечера

Период Смена Мин.ноќи Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна соба
02.12-12.12 Нед/Нед 3 45 63
12.12-17.12 Нед/Пет 5 75 105
17.12-20.12 Пет/Пон 3 45 63
20.12-27.12 / 3 58 81
27.12-30.12 Пон/Чет 3 60 84
27.12-02.01 Пон/Нед 6 75 105
30.12-02.01 Чет/Нед 3 95 133
31.12-02.01 Пет/Нед 2 105 147
02.01-23.01 Нед/Нед 7 75 105
23.01-06.02 Нед/Нед 7 65 91
06.02-20.02 Нед/Нед 7 75 105
20.02-06.03 Нед/Нед 7 65 91
06.03-13.03 Нед/Нед 7 75 105
13.03-20.03 Нед/Нед 3 50 70
20.03-03.04 Нед/Нед 3 45 63

Ценовник за краток престој (резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин)

Период Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна Соба
06.01-09.01 93 130
13.01-16.01 93 130
20.01-23.01 93 130
27.01-30.01 81 113
03.02-06.02 81 113
10.02-13.02 105 147
17.02-20.02 93 130
24.02-27.02 81 113
03.03-06.03 81 113
10.03-13.03 93 130

 Цените се во евра а плаќањето се врши исклучиво во денари по курс 1 еур = 62 денари

Во цената е вклучено:
– Појадок и вечера ( шведска маса)
– Wi-Fi низ цел хотел
– Користење на спа центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
– Надворешен паркинг 6€ на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
– Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители ГРАТИС;
– Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
– Отказ или промена на термин се смета за валидно исклучиво кога се доставува во писмена форма;
-15% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 30 дена пред почетокот на аранжманот;
-30% од вкупната вредност на резервација ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата до 14 дена пред почетокот на аранжманот;
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата во перод 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Во случај гостинот да си замине порано од предвидениот термин или не пристигне во хотелот на резервираниот, термин ке биде наплатен целиот износ;

Ковид политика: хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај на потврдено присуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест) или во случај на затворање на граници

Печати понуда