ХОТЕЛ KRALJEVI CARDACI SPA 4*

Early Booking10% попуст за уплата до 15.10.2021; 5% попуст за уплата до 31.10.2021

Акција6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање;  5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена: Акците се валидни за термини означени во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цена по лице на ден на база појадок и вечера

Период Смена Соба

1/2; 1/2+1

Соба

1/1

Апартмани 1/2+2;1/2+3;1/2+4
28.11-12.12.2021 Нед/Нед 46€ 60€ 56€
12.12-26.12.2021 Нед/Нед 52€ 67€ 61€
26.12-02.01.2022 Нед/Нед 71€ 101€ 85€
26.12-02.01.2022 Помалку од 7 ноќи 87€ 113€ 101€
02.01-16.01.2022

Aкција 6+1

Нед/Нед 65€ 84€ 77€
16.01-23.01.2022

Акција 5+2

Нед/Нед 65€ 84€ 77€
23.01-06.02.2022

Free Ski Pass

Нед/Нед 65€ 84€ 73€
06.02-13.02.2022

Детска Недела

Нед/Нед 56€ 73€ 73€
13.02-20.02.2022

Aкција 6+1

Нед/Нед 65€ 84€ 77€
20.02-06.03.2022 Нед/Нед 52€ 67€ 77€
06.03-03.04.2022 Нед/Нед 46€ 60€ 56€

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА
-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)
-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Детска Недела:
-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица
-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)
-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

Во цената е вклучено:

-Појадок и вечера на база шведска маса (оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

-Неограничено користење на Spa & Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
– Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи

-Финска Сауна
-Био сауна (руска бања)
-Арома бања (турска бања)
-Хамам

-Солено-ледена соба
-Kneipp базен
-Тапидариум

-Неограничено користење на фитнес центар
– Неограничено користење на сали за пинг-понг

-Организиран трансфер до ски центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

-Ски гардеробер на ски патека Мало Езеро (30m)

-Baby Cot

-Детско катче во присуство на родител
-Wi-Fi низ цел хотел

-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена: престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:
-МИНИ АКВА ПАРК
-Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
-Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

 

Хотел Kraljevi Čardaci е носител на велнес награда како еден од најдобрите спа хотели во Р.Србија.

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден; деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за нова година ке биде дополнително објавена

Услови:
-Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

-Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

-Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

-Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

– Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

– Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

-Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

-Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

-Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
Рокови и пенали за откажување на резервација:

– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме, хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

Ковид политика:
Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај: потврдено приуство на корона вирус на едно или повеќе лица на кои се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)  или на затворање на граници


Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба: Купатило (туш, фен, бањарки) француски лежај, кабловска телевизија и LCD телевизор, телефон, мини бар, бокал за вода, сеф, WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1: Купатило (туш, фен, бањарки) француски лежај, дополнително легло на развлекување, кабловска телевизија и LCD TV, телефон, мини бар, бокал за вода, сеф, WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2: Купатило (туш, фен, бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај, кабловска телевизија и 2 LCD TV, телефон, сеф, мини бар, бокал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:

Купатило (туш, фен, бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло, кабловска телевизија и 2 LCD TV, телефон, сеф, мини бар, бокал за вода, WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

Купатило (туш, фен, бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла, кабловска телевизија со LCD TV, телефон, сеф и WI-FI.

Печати понуда
Печати понуда