www.skycorner.mk

Sky Corner e  градски хотел и поради ваквата структура, локацијата  и бројот на соби, нуди можност за сместување на помали групи и индивидуалци, млади лица, бизнисмени.

Можат да се организираат настани од типот на тим билдинг, презентации, семинари, состаноци.

Капацитет и услуги :

Поседуваме 17 соби од кои:

9  Double Bedroom5  Large Double room  + sofa3  Deluxe Double room  + sofa

Сите соби се со голем брачен кревет (queen size),модерно опремени,со централна клима, бесплатен и брз интернет.

Хотелот е со 3 ѕвезди, но ги задоволува стандардите за 4 ѕвезди.

Од барот може да уживате во утринско  кафе и појадок, а попладне во ексклузивни коктели  и храна,  во пријатна и опуштена атмосфера со убав поглед на градот и езерото.

Студио за масажа кое нуди повеќе видови на професионални масажи.

Приватен паркинг со 24 часа видео надзор,бесплатен за нашите гости.

Располагаме со фитнес центар и спортско-рекреативен центар,погоден за мал фудбал,одбојка,ракомет,зумба,пилатес,аеробик и слично.

Конференциска сала со современа  опрема и сала за состаноци.

 

ТИП

01.05.-15.06.

11.09.-30.-09.

15.06.-15.07.

25.08.-10.09.

16.07.-24.08.

01.10.-24.12.

1/2 СОБА со поглед

3.385,00

3.690,00

4.000,00

2.890,00

1/2 СОБА + софа

3.570,00

3.875,00

4.305,00

3.200,00

1/2 delux СОБА+софа

3.875,00

4.490,00

4.920,00

3.815,00

1/2 СОБА без поглед

3.075,00

3.385,00

3.690,00

2.590,00

–          Хотелот работи на принцип BB (ноќевање со појадок).

–          Континенталниот појадок е вклучен во цената.Се служи од 08:00 – 10:00 часот.

–          Доплата за трето лице од 300 мкд.  за деца помали од 13 години и 600 мкд за деца постари од 13 години и возрасни.

–          Цените се за соба,по ден со вклучена туристичка такса и ДДВ.

–          Хотелот  го задржува правото за промена или повлекување на цените.

Печати понуда