Локација и краток опис: хотел Ангелос 2* е лоциран во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкдики, Ситонија.  Хотелскиот комплекс е лоциран прва линија од море, располага со убаво уреден заграден двор, бар, ресторан таверна и убаво уредени, светли соби. Гостите имаат на располагање помал приватен паркинг за ограничен број на возила, во близина има и јавен бесплатен паркинг. Локацијата на хотелот е една од најатрактивните на вториот крак Ситонија и од таа причина овој хотел е погоден избор за сите кои сакаат да ги истражуваат најпопуларните плажи во овој дел на Халкдики.
Блиски содржини: на 100м од хотелот има неколку помали продавници и неколку таверни кои служат традиционална морска храна, поголеми туристички содржини има во блиското Никити кое е на 7км оддалеченост.
Сместување/соби: хотелот располага со вкупно 40 соби лоцирани во два блока. Собите се распоредени на приземје, прв или втор кат. Сите соби се опремени со соодветен мебел, тераса, тоалет со туш, клима, Wi-Fi пристап, ТВ, мини фрижидер, бокал за вода и комарници. Фен за коса и бебешко креветче се на барање на рецепцијата на хотелот без доплата.  Промена на пешкири и постелнина на секои 3 дена, чистење на собите секојдневно.
– Во првиот блок на првиот спрат се лоцирани 3 четворокреветни соби, 2 двокревени со страничен поглед на море, 1 двокреветна соба со поглед кон море и 4 двокреветни соби со ограничен поглед кон море.
– Во вториот блок на приземје се лоцирани 5 трокревени соби со поглед кон дворот и 5 двокреветни соби со поглед кон море. На првиот кат во вториот блок се наоѓа 1 двокретна соба со поглед кон море, 7 двокреветни соби без поглед кон море и 2 трокреветни соби со поглед кон дворот. На вториот спрат од овој блок лоцирани се 4 дворкреветни соби со поглед кон море, 4 двокреветни соби без поглед на море, 1 трокреветна соба со страничен поглед на море и 1 двокреветна соба без поглед на море.
Опременост на соби: двокреветните соби се со големина од 18m2, а трокеветните и четворокреветните со квадратура од 24m2.
Двокреветните соби без поглед на моред имаат 1 брачен кревет или 2 единечни кревети, додека двокреветните соби со поглед кон море се со брачен кревет. Трокреветните соби со поглед кон дворот имаат 1 брачен кревет и 1 единечен кревет или 3 единечни кревети, додека трокреветните соби со страничен поглед на море имаат 1 брачен кревет и 1 единечен кревет или софа за 1 лице. Четворокреветните соби располагаат со 1 брачен кревет и софа за 2 лица.
Плажи:
– Ормос Панагиас плажа на 20м
– Трани Амудиа плажа 450м
– Латура плажа 650м
– Лагониси 1,2км
– Талго плажа 1,8км
Услуга: ноќевање со појадок
Локација/ Кординати: 40.2335959,23.7317784
Цената вклучува:
– Сместување во избраниот тип на соба и термин
– Исхрана на база 7 ноќевања со појадок
Цената не вклучува:
– Автобуски превоз 45€ – 2.790ден за возрасен, 35€ – 2.170ден за дете 2 – 12год
– Туристичка такса 0,5€ од соба од ноќ доплата на лице место на рецепција
Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
Цените се дадени по лице, за минимум 2 лица во соба.
АКЦИИ И ПОПУСТИ
-15% Попуст за резервации до 01.03.2024
-10% Попуст за резервации до 01.05.2024
ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ -10%
Период ECONOMY
BB
Standard
BB
SEA VIEW
BB
TRPL GV
BB
TRPL SV
BB
QUAD SV
BB
DUPLEX
BB
12.05.2024
7 ноќи
199 219 229 279 299 319 339
19.05.2024
7 ноќи
199 219 229 279 299 319 339
26.05.2024
7 ноќи
199 219 229 279 299 319 339
02.06.2024
7 ноќи
209 229 239 289 309 329 349
09.06.2024
7 ноќи
269 289 309 329 349 369 389
16.06.2024
7 ноќи
279 299 319 339 359 379 399
23.06.2024
7 ноќи
319 349 369 449 469 489 509
30.06.2024
7 ноќи
319 349 369 449 469 489 509
07.07.2024
7 ноќи
329 349 369 449 469 489 509
14.07.2024
7 ноќи
349 369 399 479 499 519 539
21.07.2024
7 ноќи
349 369 399 479 499 519 539
28.07.2024
7 ноќи
349 369 399 479 499 519 539
04.08.2024
7 ноќи
349 369 399 479 499 519 539
11.08.2024
7 ноќи
349 369 399 479 499 519 539
18.08.2024
7 ноќи
339 359 379 469 489 509 529
25.08.2024
7 ноќи
269 289 309 379 399 419 439
01.09.2024
7 ноќи
259 279 299 369 389 409 429
08.09.2024
7 ноќи
199 219 229 279 299 319 339
15.09.2024
7 ноќи
199 219 229 279 299 319 339
22.09.2024
7 ноќи
199 219 229 279 299 319 339
Печати понуда
Печати понуда