GRAND HOTEL & SPA 4+* КОПАОНИК

Цените се изразени во € по соба на ноќевање

Помал број на ноќевање исклучиво на барање

10% попуст за сите резервации направени до 31.10.2021

(попустот се пресметува само на услуга ноќевање)

Период Мин.ноќи Услуга Гранд Соби
Standard Superior Deluxe Family
2 pax 2 pax 2 pax 2 pax
12.12 – 17.12 5 HB 199 229 269 309
17.12 – 24.12. 3 HB 169 199 239 279
24.12 – 30.12. 6 HB 219 249 289 329
30.12 – 03.01. 4 HB 379 409 449 499
30.12 – 09.01. 7 HB 330 360 399 440
09.01 – 23.01. 7 HB 269 299 339 379
23.01 – 30.01. 7 HB 229 259 299 339
30.01 – 13.02. 4 HB 229 259 299 339
13.02 – 20.02. 7 HB 249 279 329 369
20.02 – 27.02. 4 HB 209 239 279 319
27.02 – 06.03. 4 HB 189 219 259 299
06.03 – 13.03. 4 HB 209 239 279 319
13.03 – 20.03. 4 HB 169 199 239 279
20.03 – 17.04. 1 HB 169 199 239 279

 Услови за резервација:
– NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона, 15% попуст на услуга само ноќевање.
– 10% попуст за сите резервации направени до 31.10.2021 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
– Бројот на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен. Попустите не може да се собираат
– Минимум 3 лица за резервација за Deluxe Room и Family Room, максималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
– Single use користење на соба е можна само во Standard Room и Superior Room и цената се намалува за 15€

 Гранд Апартмани

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 – 23.01.2022, во останати период минимум престој 3 ноќи

Период Тип на апартман FAMILY SUITE JUNIOR SUITE EXECUTIVE APP PRESIDENTAL APP
Број на апартман 111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437 036, 051, 067, 110, 112, 114, 553 052, 115, 220, 223 224
Услуга / Број лица 1-3 1-4 1-5 1-5
02.12 – 24.12. HB 399 529  

 

 

1200

 

 

 

1600

24.12 – 23.01. HB 739 969
23.01 – 30.01. HB 499 599
30.01 – 13.02. HB 549 679
13.02 – 20.02. HB 599 729
20.02 – 17.04. HB 449 549

 Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
– VIP брз Check In
– Пијалок за добредојде во Lobby Bar
– Moжност за појадок сервиран во апартман (задолжителна претходна најава)
– Кредит за A La Carte вечера за ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по лице
– Приоритте за резервација во екслузивен ресторан “Bacco”

Во цената е вклучено:
– Сместување на база полупансион (појадок и вечера)
– Специјална Божиќна вечера (25.12.2021, 07.01.2022.)
– Неограничено користење на Spa & Wellness центар на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зона, сауна свет – инфраред сауна, финска сауна, руска бања, шок туш, хамам, солено-ледена соба, kneipp базен, базен на отворено и џакузи со топла вода
– Wi- Fi, Фитнес центар
– Специјална програма за деца на возраст 3-12 години – дневна програма со анимации и професионални аниматори во детско катче
– Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
– Туристичка такса – 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 год; Деца 0 – 7 год. ГРАТИС
Услови за деца и дополнителни легла:
– Дете 0 – 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
– Дете 2 – 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС
– Дете 2 – 12 на дополнително легло доплата 69€ по лице на ден
– Доплата за дополнително легло во Superior Room и Family Room 69€ по лице на ден
Доплата на лице место (не е задолжителна):
– Јога, пилатес, аеробик, персоналнитТренинзи, фитнес тренинг
– Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за откажување и промена на термин:
– Oтказ или промена на термин се смета за валидно исклучиво кога се доставува во писмена форма.

За резервации направиени по редовни цени (без Early Booking) во период од 01.11.2021.
– 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме, не се враќаат неискористените средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во хотелот.

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 31.10.2021.
– Хотелот ќе наплати износ од 300€ по основа “Early booking” бесповратен аванс, ако резервацијата се откаже во период од датумот на правење до 21 ден пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 20 – 8 дена пред почетокот на аранжманот.
100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7 – 0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме, неискористените средства не се враќаат

Ковид политика: Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај на потврдено присуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест) или при затворање на граници

Печати понуда