УРАНОПОЛИС – небесниот град, божествен пејсаж, ги комбинира планинските и морските убавини, ветува незаборавни одмори, особено за патниците кои бараат релаксација, далеку од стресот на градот. Опкружен со прекрасна шума која нуди многу можности за прошетки и истражување со поглед кон планината Атос и единствената монашка држава Св.Гора. Во текот на денот се нудат многу можности за истражување на егзотични плажи до околните островчиња Амулиани, Дрениа.

Хотелот Акти **** на 20 метри од песочна плажа. Има подземен премин до прекрасната плажа со ситен песок и постепено задлабочување на водата. Секоја соба има еден дупол кревет и два единечни кревети на спрат, wi-fi, тв, клима уред, мини фрижидер, телефон купатило со вц, фен, крпи големи за на плажа и мали за туширање. Има 2 ресторани за доручек со поглед на море и ресторан за вечера со поглед на море. Приватна плажа со лежалки и чадори за гостите од хотелот бесплатно. Бар покрај базен, бар на плажа, безжичен интернет на плажа. Базен отворен со посебен дел за деца.Простории за друштвени игри пинг,понг,гемерски игри, цртање, лифт. Покриен паркинг за возила, мини маркет, сеф,24 часа рецепција, перална.

Линк од хотел: HOTEL AKTI 4**** OURANOPOLIS

10% ПОПУСТ ЗА 50% УПЛАТА ДО 19.01.2024

ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА (ШВЕДСКА МАСА), КЛИМА, WI-FI, ПАРКИНГ

2 ДЕЦА ДО 11,99 ГОД. БЕСПЛАТНО

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 HB (доручек и вечера) ШВЕДСКА МАСА
ПЕРИОД
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
17 24 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13 20
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
СТУДИО 1/2 +1/2
Макс.4 лица
градина со поглед море
299 369 399 469 479 499 559 599 629 629 649 649 649 629 549 499 469 399 369

Цените се дадени по лице за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба

1 дете од 0-11,99г. БЕСПЛАТНО
2 дете од 0-11,99г. БЕСПЛАТНО
3 возрасен 12+ 50% попуст
4 возрасен 12+ 70% попуст

Доплата за туристичка такса 1,5 € од ден од соба, се плаќа во агенција.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:
45 € за возрасни – повратна карта;
35€ за деца до 12 години – повратна карта;
30 € за возрасни – карта во еден правец;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 03:15 часот наутро
Скопје Спортска сала Борис Трајковски 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија бенз.Мак.Оил 04:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 04:00 часот наутро
Кавадарци Автобуска Станица 04:45 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР – 25 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
Прилеп Бензинска пумпа Лукоил 04:00 часот наутро
Битола Спортска сала 03:15 часот наутро

 

Медија

  • Локација:
Печати понуда
Печати понуда