отел Посеидон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.
Хотелот располага со 53 соби на 3 катови, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 15.05.2021

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини, и попуст за рана резервација. Првите два и последните два термини се промотивни термини.

Објавено:13.02.2021

Хотел – Посеидон – Кастросикиа
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Термини Ноќевања Цена по лице SV Коментар
15.06-22.06.2021 7 215 Промо цена
22.06-29.06.2021 7 275 Промо цена
29.06-06.07.2021 7 329
06.07-13.07.2021 7 395
13.07-20.07.2021 7 439
20.07-27.07.2021 7 439
27.07-03.08.2021 7 439
03.08-10.08.2021 7 439
10.08-17.08.2021 7 417
17.08-24.08.2021 7 406
24.08-31.08.2021 7 351
31.08-07.09.2021 7 318
07.09-14.09.2021 7 274
14.09-21.09.2021 7 265 Промо цена
21.09-28.09.2021 7 251 Промо цена

ДОПЛАТИ: 

 • Прво дете од 0-11,99год – бесплатно
 • Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)
 • Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)
 • Трето Возрасно лице – 17еур на ден во двокреветна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
 • Четврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)
 • НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ: 

 • Во двокреветна соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)
 • Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

-Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
-Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
-Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
-Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

-Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
-Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
-Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
-Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ

Време на поаѓање за Канали:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS:39°05’09.7″N 20°39’54.0″E

Печати понуда