Interhotel Sandanski  е сместен во Југозападниот дел на Бугарија, регион добро познат по своите термални извори и лекувачка клима. Сместен во центарот на Сандански, на само неколку чекори од градскиот Парк, улицата за шопинг и блиску до многу културни и историски знаменитости.
Хотелот нуди еден од најголемите медицински центри за третмани и рехабилитација на Балканот.

Interhotel има вкупно 285 двокреветни соби, 8 апартмани, 3 луксузни апартмани, четири лифта, три ресторани, лоби бар и бар покрај базенот.

Располага со 3 базени, од кој еден е со Термална вода со температура на водата 38 степени, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар.
Комплексот располага и со 5 тениски игралишта со висока технологија, погодни за организирање на професионални турнири.

Хотелот нуди конференциски сали со капацитет од 30 – 250 места опремени со највисоко ниво на опрема за секаков вид семинари и презентации.

Печати понуда

Ценовник од 01.02.2019 до 31.01.2020
Цените се на ДЕН за СОБА – ноќевање со појадок

капацитет

петок и сабота

недела-четврток

7+ ноќи

SGL lux (еднокреветна лукс соба)
1 adl 68 € 55 € 50 €
1adl +1chd (4-11,99) 68 € 55 € 54 €
1adl +2chd (0-3,99 и 4-11,99) 68 € 55 € 54 €
DBL lux (двокреветна лукс соба)
2 adl 86 € 69 € 66 €
2 adl+1chd (0-3,99) 86 € 69 € 66 €
2 adl+1chd (4-11,99) 98 € 79 € 76 €
2 adl+2chd (0-3,99 / 4-11,99) 98 € 79 € 76 €
2 adl+1chd (12-15,99) 114 € 92 € 88 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 114 € 92 € 88 €
Studio (студио – без кујна)
2 adl 124 € 100 € 96 €
2 adl+1chd (0-3,99) 124 € 100 € 96 €
2 adl+1chd (4-11,99) 124 € 100 € 96 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 124 € 100 € 96 €
2 adl+2chd (4-11,99/4-11,99) 124 € 100 € 96 €
2 adl+1 chd (12-15,99) 152 € 123 € 118 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 152 € 123 € 118 €
3 adl 152 € 123 € 118 €
3 adl+1chd (4-11,99) 152 € 146 € 140 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 152 € 146 € 140 €
APP lux (апартман лукс)
2 adl 140 € 112 € 108 €
2 adl+1chd (0-3,99) 140 € 112 € 108 €
2 adl+1chd (4-11,99) 140 € 112 € 108 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 140 € 112 € 108 €
2 adl+1chd (12-15,99) 168 € 135 € 130 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 168 € 135 € 130 €
3 adl 168 € 135 € 130 €
3 adl+1chd (0-3,99) 168 € 135 € 130 €
3 adl+1chd (4-11,99) 180 € 145 € 140 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 180 € 145 € 140 €

Цените се во € се плажа во денари, 1€ = 62 денари. Цените не важат за празници, семинари.

Сместување по 14:00 ч. (локално време) Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Легенда: adl–возрасен, chd–дете,
Доплата: вечера 12€ – возрасен, 8€ – дете 4-11,99 Дел од стандард собите на II кат се без клима

Во цената Е вклучено:
·  Ноќевање со појадок
·  Користење на СПА центар:
·  Сауна,
·  Парна бања,
·  Фитнес,
·  Затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
·  Отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
·  Отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
·  Бањарки,
·  Лежалка и пешкир покрај базените,
·  Безжичен интернет во целиот хотел,
·  Паркинг,
·  Сеф на рецепција,
·  Детско катче,
·  Туристичка такса,

Ценовникот не важи за  празници , семинари, конгреси :
Велигден (26.04-29.04.2019) , Пролетна Ваканција (29.03-06.04.2019), 3ти Март (01.03-04.03.2019) , 6ти Мај (03.05-06.05.2019) 24 Мај (24.05-26.05.2019), 6ти Септември (06.09-08.09.2019), 22ри Септември  (20.09-23.09.2019), Коледа (23.12-27.12.2019) и Нова Година (28.12-01.01.2020)

Печати понуда

Сместување

Минимум

Максимум

 Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Студио

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Апартман лукс

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

СМЕСТУВАЊЕ
Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.
Спецификација на соби:
17 АПП лукс.
60 студиa
82 двокреветни соби лукс
180 двокреветни соби стандардни .

 

Во собите:
кабловска ТВ, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкон со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебе креветче (нов мебел)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

*можност за connect соби (две соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот

STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебе креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебе креветче, две купатила (5-7 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:
1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Легенда

 • DBL   – двокреветна соба
 • TRPL – трикреветна соба
 • SGL   – еднокреветна соба )
 • STD   – студио
 • APP   – апартман
 • ADL  – возрасен
 • CHD – дете
 • BB    – ноќевање со појадок
 • HB     – полупансион
 • FB     – полн пансион
 • AI     – се вклучено
Печати понуда