Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотел Медите е сместен во мирниот дел на Сандански и нуди уникатен панорамски поглед кон градот. Составен е од главна зграда со 5*, помошна зграда Апарт Медите со 4* и посебен комплекс на луксузни вили со 5*. Сите гости имаат пристап до базените и спа центарот, како и ресторанот за појадок, ручек и вечера кој се наоѓа во главната зграда на хотелот.
Бесплатен шатл автобус е на распологање на гостите за транспорт до центарот на градот и назад (според распоред на рецепција).

 

Печати понуда

Цените се по СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување

недела-четврток

петок и сабота

DE LUXE ( 20м2)

2 adl

72 €

85 €

1 adl

59 €

70 €

1 adl+chd /0-12 г./

59 €

 70 €

PREMIUM ( 24м2)

2 adl

 76 €

94 €

2 adl+chd /0-12 г./

 76 €

94 €

3 adl

104 €

130 €

JUNIOR APP ( 28м2)

2 adl

117 €

125 €

2 adl+1 chd /0-12 г./

117 €

125 €

2 adl+2 chd /0-12 г./

117 €

125 €

3 adl

160 €

172 €

APP LUX 2 bedroom ( 31м2)

4 adl

143 €

161 €

4 adl+1 chd /0-12 г./

143 €

161 €

4 adl+2 chd /0-12 г./

143 €

161 €

5 adl

168 €

186 €

 

Легенда: adl – возрасен,  chd – дете

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 денари. Цените не важат за празници, семинари

Сместување по 14:00 часот по локално време. Напуштање на собите до 12:00 часот по локално време

Во цената Е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Внатрешен базен со минерална вода,
 • Надворешен базен (во текот на летниот период)
 • Надворешно џакузи
 • Сауна, парна бања, релакс соба, фитнес
 • Паркинг, сеф на рецепција
 • Туристичка такса,

Доплати на ден за 1 лице:

 • Возрасен – полупансион 15 €
 • Дете  – полупансион за дете до 12 год. 8 €
 • Возрасен – полн пансион 23 €
 • Дете до 12 год. полн пансион 13 €

Политика за деца :

 • Дете до 12 год.  се сместува БЕСПЛАТНО со 2 возрасни
 • 1 возрасен и дете 12 год. на редовно легло, се смета цена за еднокреветна соба
 • децата  користат БЕСПЛАТНО детско катче, детски базени.

 

Важат Општите услoви за патувањето на Т.А. ОРБИТА

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 2. Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.
 3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата  3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалце од 3 дена пред  датата  на  пристигнување,  гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на гостинот.
 6. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.
 7. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.
 8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
  За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.
Печати понуда

DBL стандард:
еден брачен кревет или два единечни и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

DBL лукс:
еден брачен кревет или два единечни, дополнително легло и можност за бебешко креветче (нова гарнитура)
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

Студио:
спална со еден брачен кревет или два единечни, дневна со дополнително легло и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет. 3 возрасни + 1 дете до 1,99 год.

Апартман лукс:
две спални со еден брачен кревет или два единечни, дневна со пдополнително легло и можност за бебешко креветче
Макс. капацитет: 5 возрасни + 1 дете до 1,99 год.​

 

Базени

 • -Внатрешен базен 12 x 8 m, висина 1.4 m, температура на вода 28-30°C

  Отворен во период:

  Лето: 09:00 – 21:00

  Зима – 09:00 – 19:00 (20:00 во петок и сабота)

 • -Надворешен базен, висина 1.8 m, температура на вода 28-30°C

  Отворен од мај до септември

 • -Надворешен детски базен со висина од 80 cm.

Спа центар

– зона за релаксација

– сауна

– џакузи

– ароматични кади со минерална вода

– фитнес центар

– секаков вид на терапии и процедури (класични масажи, пилинг и спа ритуали, ароматерапија, антицелулитни терапии, терапии за мажи, чистење, стегање и подмладителни терапии за лице, геотермални терапии со вулкански камења, билни и цитрусни масажи

Легенда

DBL – двокреветна соба; SGL – еднокреветна соба; APP – апартман; BB – ноќевање со појадок; HB – полупансион; FB – полнпансион

Печати понуда