Hotel Mona 4* Zlatibor
Цена по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Цените во табела се од информативен карактер.

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Ценовник валиден по периоди:

01.09-29.12.2021

03.01-16.02.2022

17.02-16.07.2022

Тип на Соба

Kaпацитет на соба

Цена

Цена

Цена

Single Standart Room

1

81€

91€

81

Single Comfort Room

1

95€

107€

95

Single Superior Room

1

106€

126€

106

Double Standart Room

2

47€

52€

47

Double Comfort Room

2+2 / 3+1

56€

62€

56

Double Superior Room

2+2/ 3+1

62€

73€

62

Apartment Classic

2+2 / 3+1

75€

87€

75

Aparment Mona

2+2 / 3+1

88€

102€

88

Дополнително легло за лице над 12 години

28€

32€

28€

Попусти:
10% попуст за уплата до 15.12.2021 за минимум престој од 4 ноќи
20% попуст за уплата до 15.12 за минимум престој од 4 ноќи за лица над 60 години

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок
– Користње на затворени базени, фитнес центар
– Wi- FI
– Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости (наплата во агенција)
– Сауна и Парна Бања

Услови за деца:
– Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
– Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 17€ по лице на ден.

Доплати:
– Доплата за вечера за возрасно лице 10€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 6€ по лице на ден
– Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 20€ на ден.

Услови за откажување:
– Откажување на резервација до 7 дена пред почеток на аранжманот без пенали

Ковид политика:

– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

– Затварање на граници

Печати понуда