Хотел ПАРК**** – Охрид

www.parklakesidehotel.com Се наоѓа во месноста ГОРИЦА 1, на околу 3 км. од Градскиот

хотел ПЕЛА***-Св.Стефан

www.hotelpela.com.mk Хотелот се наоѓа во туристичката населба Св.Стефан (4 км. од Охрид), во

Хотел Платанос

Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара

хотел РОМАНТИК ПЛАЗА**** (Дојран)

-          Хотел РОМАНТИК ПЛАЗА****-Дојран  www.hotelrp.mk Хотел Романтик ПЛАЗА Стар Дојран е лоциран на брегот

ХОТЕЛ СИРАГАСТ – ВРАХОС БИЧ

ВРАХОС БИЧ – (Јонско Море) ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза

хотел СУ**** – Охрид

www.suhotel.mk -          Локација : На самиот кеј во Охрид -          Сместување : ДВОКРЕВЕТНА

ХОТЕЛИ КСАМИЛ

ХОТЕЛИ BLUE EYE 4*    Сместен во Ксамил, на помалку од 1 км

ХОТЕЛИ САРАНДА

ХОТЕЛИ ART HOTEL 4*    Hotel "Art" 4* располага со ресторан, сезонски отворен базен, бар.

Хотелски Комплекс МИЗО**** – Охрид

http://hotelmizo.com.mk; Комплексот МИЗО се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина