НИКИТИ e туристичко место на западната страна на вториот крак на Халкидики-Ситонија.На оддалеченост од 100 км.југо-источно од градот Солун.Никити се краси со плажа во залив која гледа кон првиот крак поточно према Калитеа.Секоја година се одржува спортски маратон во пливање од Калитеа до Никити во далечина од 24 км.Идеално место за туристи кои сакаат убава плажа, чисто море,долги прошетки покрај плажа со многу ресторани, сувенирници,детски забавни паркови и разновиден културно-забавен живот. Во непосредна близина се наоѓаат супермаркетите Лидл и Масутис.
ВИЛА “DIMITRA” Е ИДЕАЛНА ЗА ОДМОР СО ПРОСТРАН ДВОР СО ТРЕВА, ЦВЕЌИЊА И ПАЛМИ, СКАРА НА ЖАР, ЛУЛАШКИ ЗА ДЕЦА.
ВИЛА “DIMITRA” РАСПОЛАГА СО ТРОКРЕВЕТНИ АПАРТМАНИ, А ВО ЕДЕН ОД НИВ ИМА МОЖНОСТ И ЗА ДОПОЛНИТЕЛЕН КРЕВЕТ.

Термин *19.05 *26.05 *2.06 9.06 16.06 23.06 30.06 7.07 14.07 21.07 28.07 4.08 11.08 18.08 25.08 *1.09 *8.09 *15.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Апартман (1/3)
соба бр.2а,3а,4а,2в
соба бр.1в (1/3)+1
макс. 3+1 лице
99 129 139 339 359 389 409 459 459 459 459 459 409 389 379 149 139 119

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (19.05; 26.05; 02.06; 01.09; 08.09; 15.09; 22.09)
ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
ОСТАНАТИТЕ ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ
– За пакет аранжманот во СТУДИО плаќаат минимум 2 лица;
– трето и четврто лице се сместуваат бесплатно, плаќаат само превоз доколку користат (45еур за возрасни, 35еур за деца 2-12години)
– дете до 2 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

КОРИСТЕЊЕ НА КЛИМА УРЕД, WI-FI Е БЕСПЛАТНО

НАПОМЕНИ:

За рана резервација се уплаќа аванс од 50% веднаш, остатокот 21 ден пред поаѓање.
Попустите за рана резервација не важат за пакет аранжманите (термините означени со ѕвездичка)
Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане.
Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денари (1€=62ден).
За уплата за два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
На акциски попуст или на смена со ѕвездичка на втората смена не се одобрува попуст за два последователни термини.
Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник не се менува цената на веќе договорените услуги.
Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови на патување.
За валидна резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот.
Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна 21 ден пред поаѓање.
Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст или рана резервација, средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето.
Во случај на направена штета во студијата, сопственикот на вилата има право да наплати на лице место за истата.
Агенциајата не е одговорна за квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
Доплата за туристичка такса (1.5eur од ноќ ) се врши во агенција.
Апартманите и студијата немаат крпи за лице и тело, имаат тоалетна хартија и сапун.
Користење на клима и WI-FI е бесплатно.
ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта;
35€ за деца до 12 години – повратна карта;
35 € за возрасни или деца – карта во еден правец
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 03:15 часот наутро
Скопје Спортска сала Борис Трајковски 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 04:00 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР – 25 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
Прилеп Бензинска пумпа Лукоил 04:00 часот наутро
Битола Спортска сала 03:15 часот наутро

ВИЛА “ДИМИТРА“ (опис на апартмани)

Апартман БР.2 АЛФА 1/2+1/1 (3 ЛИЦА)
Апартманот се наоѓа на први кат.
Апартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина. Има комарници и ролетни Апартманот располага со стандардно купатило и вц.

Апартман БР.3 АЛФА 1/2+1/1 (3 ЛИЦА)
Апартманот се наоѓа на први кат.
Апартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина. Има комарници и ролетни.Апартманот располага со стандардно купатило и вц.

Апартман БР.4 АЛФА 1/2+1/1 (3 ЛИЦА)
Апартманот се наоѓа на први кат.
Апартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина. Има комарници и ролетни. Апартманот располага со стандардно купатило и вц.

Апартман БР.1 ВИТА 1/2+1/1+1 (4 ЛИЦА)
Апартманот се наоѓа на втори кат.
Апартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети со можност за дополнителен кревет, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина. Има комарници и ролетни. Апартманот располага со стандардно купатило и вц.

Апартман БР.2 ВИТА 1/2+1/1 (3 ЛИЦА)
Апартманот се наоѓа на втори кат.
Апартманот располага со две простории. Првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар, ел.шпорет без рерна, аспиратор, фрижидер и има 1 поединечен кревет. Во втората просторија има 2 поединечни кревети, плакар за алишта, тв, клима и излегува на тераса на која има маса со столици и тенда, со поглед во убавата градина. Има комарници и ролетни.Апартманот располага со стандардно купатило и вц.

Печати понуда
Печати понуда