Вила “ELSA” се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори на 50m од плажа, во близина на хотел Олимпик Бич. Структура на студијата: сите студија се четворокреветни (две дупли легла) и се наоѓаат на приземје, I и II кат. Секое студио е опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер, тоалет, TV, гардеробер, просторни тераси со тенда за сонце со масичка и столчиња со поглед кон улица (некои студија и со поглед на море). Wi-Fi интернет – бесплатен, клима со доплата 7€ од ден на лице место. Вилата поседува лифт. Сите студија се во сопствен закуп и се наоѓаат на приземје, I и II кат.

EARLY BOOKING – Лето 2024
10% попуст за целосна уплата до 01.02.24 | 5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

“ELSA”
Неи Пори
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
19 26 2 9 16 23 30 7 14 21 28 4 11 18 25 1 8 15 22
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7* 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
1/4 студио 100 125 145 185 215 235 420 460 530 530 530 530 530 245 225 195 165 135 100
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

 

НАПОМЕНА

– Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
– Цените со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
– Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.
– Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
– Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
– Доплата за клима – 7€ од ден (се плаќа на лице место);
– Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје – Неи Пори (310km)
Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h

Скопје – Катерини – Неи ПориАвтопат (Е75)

Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (430ден)
Патарини во Грција (7.10€)

Скопје: (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Неи Пори: 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (веднаш пред вилата)
Печати понуда
Печати понуда