Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на
најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага
со двокреветни соби и четворокреветни апартмани,
ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во
прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се
опремени со кујна која е опремена со основен прибор за
јадење и готвење, купатило, ТВ и клима чие користење е
бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на
престојот. Вилата има WI-FI за чија конекција агенцијата не
може да одговара..

ЦЕНОВНИК И УСЛОВИ

ТЕРМИН ОД: НОЌИ HRISTOS         1/2 studio HRISTOS         1/3 studio HRISTOS       1/4 app
21.05 7 70 80 100
28.05 7 110 130 140
4.06 7 130 150 190
11.06 7 160 180 250
18.06 7 220 240 300
25.06 7 250 270 320
2.07 7 280 310 350
9.07 7 300 340 430
16.07 7 300 340 430
23.07 7 300 340 430
30.07 7 300 340 430
6.08 7 300 340 430
13.08 7 300 340 430
20.08 7 280 320 390
27.08 7 230 260 300
3.09 7 160 180 230
10.09 7 100 120 150
17.09 7 70 90 110

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по соба за 7 ноќевања;
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно со 
бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се 
наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на 
сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата 
или локалниот партнер на истата го задржуваат правото 
да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот 
или за истите да побараат соодветен финансиски 
надомест. Единствено, над бројот на кревети е 
дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не 
користи легло);
– Сместувањето во студијата е во 14:00 (по локално време);
– Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);
– За хигиената во студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
– За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
– Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 5% попуст;
– Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 10 дена пред поаѓање;
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот);
ПРЕВОЗ:
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку 
сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на 
седишта е резервиран за персоналот.
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:
* 40 € возрасни
* 30 € деца од 2 – 12 години
* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште) 

Печати понуда
Печати понуда