Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг. На оддалеченост од 400км. и 30 мин.возење со траект се пристигнува на островот Тасос. Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето.Изобилува со борова шума и мирис на медовина,природни сенки и планински возвишенија.Ипсарион со 1.204мнв е планината која гордо извишена стои над плажата Скала Потамиа и Голден бич. Во должина од 3км.се простира плажата на Скала Потамиа и Голден Бич споени во една плажа, означени со плаво знаменце за чистота и квалитет. Кога сонцето ќе го достигне зенитот на својот одсјај, плажата асоцира на злато.
Вила “КЕРИОН“ лоцирана во Скала Потамиа на оддалеченост околу 100 метри од плажата Голден бич. Извонредна местоположба на вилата која излегува на една од најубавите плажи на островот. На само неколку метри од вилата има супермаркети, ресторани, таверни.

Термин 31.05 7.06 14.06 21.06 28.06 5.07 12.07 19.07 26.07 2.08 9.08 16.08 23.08 30.08 6.09 13.09 20.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
СТУДИО
1/2
Студио.бр.4
189 219 249 299 359 389 399 469 489 489 489 409 369 299 249 219 189
СТУДИО
1/3
Студио бр.5,8
199 229 269 309 369 399 419 489 499 499 499 429 389 329 269 229 199

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

Доплата за користење на клима уред 7€ од ноќ од соба
КОРИСТЕЊЕ НА WI–FI БЕСПЛАТНО

Напомени:
– Патниците треба минимум 48ч пред патувањето да се информираат за време и место на поаѓање;
– Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет, каде е возможно да застане;
– Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денарска провиввредност (1€=62 ден.);
– За уплата на два последователни аранжмана (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на втората смена;
– Кај акциските попусти не следува попуст за втора смена;
– За важечка резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот;
– Целосна доплата се врши 21 ден ппред поаѓање;
– Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти и рани резервации, уплатените средства не се враќаат;
– Доколку патникот се откаже од патувањето, исклучот се прави (поврат на средства) само доколку патникот сам си најде замена за веќе резервираната соба;
– Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се смени цената на веќе договорените услуги;
– во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови за патување;
– Во цлучај на направена поголема штета во студијата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета;
– Агенцијата нема одговорност за квалитетот и брзината на интернет конекцијата;
– Туристичка такса 1,5еур од ноќ од соба (се плаќа во агенција)

Апартманите имаат крпи за лице, тоалетна хартија и сапун
Апартманите се чистат два пати за време на престојот од 7 дена

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА:
60 € за возрасни – повратна карта
45 € за деца до 12 години – повратна карта;
45 € за возрасни или деца – карта во еден правец
*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 02:00 часот;
*Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА :
20€ за возрасни – повратна карта;
15 € за дете од 02 – 12 години – повратна карта

Опис на студијата во Вила „КИЕРИОН“
Вилата КИЕРИОН СТУДИО е лоцирана во местото Скала Потамиа на 100 метри од плажа.Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот.Во непосредна близина на вилата имате супермаркети,многу таверни ,сувенирници ……..
Вилата располага со трикреветни студија убаво опремени и чисти ……

СТУДИО БР.4 (1/2)
Студиото се наоѓа на прв кат. Има еден дупол кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со страничен поглед кон море и убав двор полн со зеленило. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

СТУДИО БР.5 (1/3)
Студиото се наоѓа на прв спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило и поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

СТУДИО БР.8 (1/3)
Студиото се наоѓа на втор спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет кој се извлекува од под дуплиот ,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило и поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

Печати понуда
Печати понуда