Вила “Maria Lux ” се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила “Maria”) односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/3 студио на ниско приземје, 1/3 студио на високо приземје и 3+2 апартмани со една спална на I и II кат. Вилата е ново изградена во Октомври 2018 година со комплетно нов мебел, опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони, масичка со столчиња со поглед напред на улицата, Плоштадот.

 10% попуст за целосна уплата до 01.02.24   |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

“Maria Lux”
Ханиоти
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 1 8 15 22 29 6 13 20 27 3 10 17 24 31 7 14 21
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7* 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
1/3 студио (сутерен) 115 135 155 195 235 265 460 490 530 530 530 530 530 275 255 235 205 175 135
1/3 студио 125 145 175 205 245 275 480 520 560 560 560 560 560 295 275 255 225 185 145
АПТ /3+2 / (1 спална) 145 165 195 225 275 305 530 580 670 670 670 670 670 325 305 285 255 205 155
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на студио и АПТ без превоз цени по лице со превоз
  НАПОМЕНА:
–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
–  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
–  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
–  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број мо
же да се смести максимум едно дете до 7 години – БЕСПЛАТНО;
–  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
–  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;
–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата (на булеварот);
–  Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
–  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
–  Доплата за патничко осигурување.
Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата Патни информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје – Ханиоти (340km)
Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h
Скопје – Солун – Неа Модања – Калитеа – ХаниотиАвтопат (Е75)Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (2.60€)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:10h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Ханиоти: 14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на околу 100m од вилата)
Печати понуда
Печати понуда