НФОРМАЦИИ

Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа на пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии, барови и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ТЕРМИН ОД: НОЌИ 1/3 студио  1/4 студио 
21.05 7 109 119
28.05 7 209 229
04.06 7 259 279
11.06 7 279 289
18.06 7 299 299
25.06 7 329 319
02.07 7 369 359
09.07 7 399 399
16.07 7 409 409
23.07 7 409 419
30.07 7 409 419
06.08 7 409 419
13.08 7 369 389
20.08 7 329 359
27.08 7 279 289
03.09 7 239 249
10.09 7 199 209
17.09 7 159 169

– Цените се дадени по соба за 7 ноќевања;

– Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не користи легло);

– Сместувањето во студијата е во 14:00 (по локално време);

– Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);

– Секоја направена штета се плаќа на лице место;

– За хигиената во студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;

– За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

– Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 5% попуст;

– Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани;

– Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 10 дена пред поаѓање;

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот);

– Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден;

ПРЕВОЗ:
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

* 40 € возрасни

* 30 € деца од 2 – 12 години

* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Печати понуда
Печати понуда