Студиа Фиоре , Парга Б категорија се наоѓаат на 200 метри од плажа (Писо-Kрионери), има одличен пристап до море без нагорнини, симпатично уреден двор со зеленило и мала скара, прикладни места за паркирање, во близина на атлетскиот центар на Парга. Студијата се  опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата 7 Еур/ден, тераси, сателитска телевизија. На секој 3 дена студијата се чистат. Истите се погодни за комфорен семеен одмор, дел со поглед на  море, а дел од сместувачките единици се во сутерен, затоа ве молиме да се информирате во агенцијата каков тип резервирате.

7% попуст до 28/02/2024

Ценовник наем на студио за 7 ноќевања

Вила Фиоре Бкат. – Парга 1/2 студио сутерен 1/3+1 студио сутерен 1/2 студио спрат 1/2+екс. Спрат 1/4 студио 1/2+2 АПП сутерен
Термин/Услуга 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем
21.05.-28.05.2024 99 119 129 149 159 169
28.05.-04.06.2024 109 129 149 159 179 189
04.06.-11.06.2024 169 189 169 179 199 209
11.06.-18.06.2024 219 249 259 269 289 319
18.06.-25.06.2024 289 309 329 339 369 379
25.06.-02.07.2024 309 329 349 349 379 389
02.07.-09.07.2024 349 369 379 389 429 439
09.07.-16.07.2024 429 449 459 469 489 509
16.07.-23.07.2024 459 489 499 519 549 559
23.07-30.07.2024 459 489 499 519 549 559
30.07-06.08.2024 459 489 499 519 549 559
06.08.-13.08.2024 459 489 499 519 549 559
13.08-20.08.2024 459 489 499 519 549 559
20.08-27.08.2024 459 489 499 519 549 559
27.08.-03.09.2024 419 439 449 459 499 499
03.09.-10.09.2024 379 399 419 429 459 469
10.09.-17.09.2024 259 269 279 299 319 339
17.09.-24.09.2024 239 249 259 289 309 329

Уплата се врши исклучиво во мкд по курс 1 еур = 62 мкд

Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни
Доплата за автобуски превоз 65 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, Охрид, Струга Ресен, 55 Еур од Битола.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена. Клима 7 Еур/ден.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.
Туристичката такса се плаќа на рецепција.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Време на поаѓање Грција:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на враќање од Грција: (времињата се по МК време)

Од Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

Печати понуда
Печати понуда