Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица.Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на спрат, четворокреветни студија на спрат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима без доплата, ТВ, балкон и  wi-fi ( почнувајќи од 01.06.2019) 

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2022

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62,0мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термина и попуст за рана уплата

ВЕРГИНА – ХАНИОТИ

ЦЕНИ по СОБА за НАЕМ на 7 НОЌЕВАЊА

 

ТЕРМИНИ

Ноќи

1/3 стд. Приземје

1/4 стд. Приземје

1/2 стд.

Спрат

1/3 стд.

Спрат

1/4 АПТ

спрат

 

коментар

22.05-29.05.2022 

7

89

119

79

99

129

Промо цена

29.05-05.06.2022

7

119

129

109

129

189

Промо цена

05.06-12.06.2022

7

159

189

149

169

279

12.06-19.06.2022

7

229

249

219

239

349

19.06-26.06.2022

7

289

309

279

299

379

26.06-03.07.2022

7

309

329

299

319

449

03.07-10.07.2022

7

339

359

329

349

469

10.07-17.07.2022

7

379

399

369

389

509

17.07-24.07.2022

7

419

439

399

429

509

24.07-31.07.2022

7

419

439

399

429

509

31.07-07.08.2022

7

419

439

399

429

509

07.08-14.08.2022

7

419

439

399

429

509

14.08-21.08.2022

7

419

439

399

429

509

21.08-28.08.2022

7

379

399

369

389

449

28.08-04.09.2022

7

339

369

329

359

379

04.09-11.09.2022

7

249

279

249

259

299

11.09-18.09.2022

7

159

179

149

169

189

Промо цена

18.09-25.09.2022

7

99

119

89

109

129

Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

–          Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

–          Велес бензиска Пумпа Мак Оил-35 еур по лице

–          Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

–          Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

–          Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

–          Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

–          Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

–          Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице

–          Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице

–          Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице

–          Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур

–          Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице

–          Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице

–          Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп

–          Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Т.А. ПАЛАС го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

–          5:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)

–          4:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

–          3:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

–          3:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

–          3:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

–          4:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

–          4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

–          3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

–          2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

–          2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

–          2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

–          3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

–          15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

–          14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

–          14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

–          14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS: 39°59’56.8″N 23°34’47.8″E

Печати понуда
Печати понуда